Як війна стимулює розвиток нових технологій: кейси для військових, реабілітологів і манікюрниць

Як війна стимулює розвиток нових технологій: кейси для військових, реабілітологів і манікюрниць

Частина 1: шлях винаходів

This material is also available in English
Як війна стимулює розвиток нових технологій: кейси для військових, реабілітологів і манікюрниць

Крім жахіть і руйнувань, війна завжди породжує нові гострі потреби, які змушують людей швидко діяти й шукати унікальних способів їх вирішення, забезпечувати наявність відповідних ситуації ресурсів і технологій та доступ до них. Не дивно, що саме такі часи стимулюють людей до винаходів – наприклад, коли закінчилася Друга світова у США було зафіксовано небувалий сплеск видачі патентів на технології.

Метт Кленсі з Університету штату Айова зазначає, що не лише Друга світова війна, а й інші великі кризи, як-от «нафтовий шок» у 1970-х роках або пандемія COVID-19, призвели до активізації пошуків, спрямованих на подолання наслідків цих криз. Наприклад, спалах ковіду стимулював різке збільшення кількості клінічних випробувань ліків, вакцин проти COVID-19 та появу протоколів лікування. Паралельно з’явилася велика кількість патентів і різного роду лайфхаків, пов’язаних із вимушеним локдауном та дистанційною роботою під час пандемії.

Повномасштабне вторгнення в Україну змусило людей і  організації переглянути старі підходи та знайти нові способи розв'язання проблем. Зараз інновації в українському бізнесі йдуть двома шляхами: шляхом винаходів і нових розробок та шляхом блискавичної інтеграції нових світових технологій у бізнес-процеси. У цьому випуску Mind разом з міжнародною бізнес-спільнотою Board підготували дайджест українських інноваційних рішень у сфері безпеки, оборони та реабілітації.


Skiftech – інноваційні тренувальні системи для військових

Продукт: тактичні симулятори Skiftech.

Інноваційність: симулятор дозволяє максимально наблизити тренування до реального бою, щоб відшліфувати навички бійців на навчанні так, наче вони вже отримують бойовий досвід.

На додаток: командири можуть не тільки бачити навчальний бій у режимі реального часу, а й зробити запис, щоб потім проаналізувати разом дії кожного учасника окремо та груп загалом. Такі навчання економічно ефективні – бійці можуть тренуватися навіть без набоїв, у режимі Dry-fire, що зменшує витрати на набої та обслуговування зброї.

Подібні тренажери створено для різних груп військ: бронемашин (танків, БТР, БМП тощо), артилерії, мінометів, ПТРК, ПЗРК та вибухових пристроїв – тобто українська компанія може надати можливість тренування майже усім видам підрозділів Сухопутних військ одночасно, на одному полігоні.

Як війна стимулює розвиток нових технологій: кейси для військових, реабілітологів і манікюрниць

Результати використання: майже за 9 років існування компанії навчання на симуляторі пройшли вже не менше 30 000 військовослужбовців. За даними користувачів, ці тренування на 30% підвищують виживання на полі бою.

Михайло Обод, один з засновників компанії Skiftech, ментор Board: «Війна стимулює нас розробляти симулятори, які зберігають життя на полі бою. Подібні симулятори забезпечують максимальну реалістичність, не вимагають витрат боєприпасів, а головне, дають можливість «померти» 100 разів у симуляції, щоб потім проаналізувати свої помилки й уже уникнути їх у контрнаступах».

VR-симулятори для реабілітації військових і цивільних осіб

Продукт: тренажери віртуальної реальності ADVIN для реабілітації людей з інвалідністю, що втратили кінцівку або мають проблеми з опорно-руховим апаратом.

Інноваційність: використання імерсивних технологій доповненої та віртуальної реальності у VR-тренажерах, які завдяки ігровому процесу суттєво знижують фантомні болі, що виникають через втрачену кінцівку. За допомогою цих VR-тренажерів пацієнт візуально занурюється у створений 3D-світ, перебуваючи в якому фізично намагається балансувати та розробляти пошкоджені кінцівки.

Крім того, компанія ADVIN розробила тренажери для психологічного відновлення, за допомогою яких пацієнт так само занурюється у 3D-світ, перебуваючи в якому, може взаємодіяти з 3D-об’єктами, чути звуки, бачити простір та відчувати його атмосферу, заспокоюючись і тим самим полегшуючи свій моральний стан.

Результати використання: зараз уже проведено тести та розпочато роботу тренажерів у реабілітаційному центрі, люди активно навчаються використовувати їх і вже помічають значні поліпшення ментального та фізичного здоров’я.

Як війна стимулює розвиток нових технологій: кейси для військових, реабілітологів і манікюрниць

Артем Чигиринський, співзасновник та CEO компанії ADVIN: «Наша компанія працює на ринку вже понад шість років, і за цей час команда реалізувала більш як 250 імерсивних проєктів для різних брендів. З початком повномасштабного вторгнення скерували наші зусилля на створення проєктів для допомоги українським військовим і цивільним. Імерсивні практики вже активно використовуються у світі та демонструють разючі результати. Саме тому ми вирішили, що настав час створити такі тренажери і для наших військових».

Power Bank від BrotherHood

Продукт: спеціалізований Power Bank для майстрів манікюру.

Інноваційність: цей продукт з'явився після атак на інфраструктуру країни та відключень енергопостачання, що негативно впливало на роботу багатьох бізнесів. Згідно з результатами опитування «Дія. Бізнес» щодо стану та потреб бізнесу в умовах війни в листопаді 2022 року (коли ситуація з енергоресурсами була особливо напружена), то 48% підприємств заявили, що через перебої з електроживленням обороти знизилися на 20% і більше.

PowerHood став своєрідним «рятівним колом» для майстрів манікюру, дозволив працювати безперебійно й гарантувати безпеку для інструментів в умовах відключення світла.

Юрій Захарчук, власник проєктів BrotherHood (українській бренд одягу в стилі мілітарі), 7stepstudio (студія індивідуального виготовлення меблевих рішень) та Steel Mastery (виробництво театрального реквізиту):

«З початком війни ми зробили три кроки.

1-й крок був простий – реанімували із забуття старий проєкт, створений у 2014 році – розробка, виробництво мілітаріодягу та спорядження.

Далі пішли складніші кроки:

2-й крок – почали виробництво керамічних бронепластин. Проєкт на свій запуск витратив у 5 разів більше коштів і в 3 рази більше часу, ніж було заплановано.

За 9 місяців після запуску ми створили серійне виробництво керамічних бронепластин. Зараз ми виходимо на співвідношення 3100 г на 760 кв. см керамічного захисту по 6-му класу. Що відповідає сучасним стандартам виробників країн НАТО.

Інвестора ми не змогли знайти, розвиваємося з внутрішніх коштів. Активно зростаємо й масштабуємося кожен місяць.

3-й крок – почали розробляти власний безпілотник. За цей час запустили всередині компанії виробничі ділянки:
- матриці для виготовлення корпусів;
- композитну ділянку з безпосередньо виготовлення корпусів;
- пошив чохлів і парашутів;
- виготовлення катапультів для запуску;
- налаштовуємо електроніку та комплектуємо літаки та дрони.

Завдяки міжнародній бізнес-спільноті Board (чату інвестиції) отримали невеликий бізнес-кредит від одного з учасників спільноти, що дало можливість придбати якісні комплектуючі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло