Як не дарма зганяти на світову конференцію: 7 лайфгаків із досвіду участі у Web Summit українського стартапу Stripo

Як не дарма зганяти на світову конференцію: 7 лайфгаків із досвіду участі у Web Summit українського стартапу Stripo

Та що варто знати, готуючись представляти свій продукт

This material is also available in English
Як не дарма зганяти на світову конференцію: 7 лайфгаків із досвіду участі у Web Summit українського стартапу Stripo

Цього року Web Summit вперше відбувся в Бразилії. 500 інвесторів, 970 стартапів та 21 000 гостей зібралися на технологічну конференцію. Україну представляли 9 стартапів: Anna Maly, UBOS, Spendbase, FuelWell, Mosqitter, Kycaid, Orderry, Uspacy та Stripo. Раніше Mind писав про них. 

Для команди Stripo, яка розробляє платформу для дизайну мейлів без навичок кодування, цей досвід не перший. Торік у Лісабоні стартап представляв свій проєкт разом з іншими українськими командами. Як стартап готувався до саміту? Що варто знати про подію? Які плюси та мінуси проведення саміту у Бразилії? Та що важливо врахувати, якщо збираєтеся представляти свій продукт на світовому саміті? Про це Mind поговорив із командою стартапу.

Два місяці підготовки

«Web Summit у Ріо чи Лісабоні – арена можливостей, серед яких можна загубитися без належної підготовки. Особливо, якщо ви вперше відвідуєте такого масштабу конференцію», – каже засновник Stripo Дмитро Кудренко. Як і минулого року в Лісабоні, у Ріо команда представляла Stripo разом з іншими своїми продуктами – Reteno, Yespo, eSputnik, Claspo.

Стартап розпочав підготовку до конференції за два місяці: планував зустрічі, досліджував можливих партнерів і продукти. Проте, на відміну від Web Summit у Португалії, команда отримала низьку конверсію в зустрічах після запрошень через застосунок або LinkedІn.  Тому на кожен день конференції стартап створив план, до кого підійти на саміті. «Саме так зібрали доволі великий список контактів для подальшого партнерства вже на самій конференції», – розповідає Кудренко.

Кожний відвідувач – потенційний клієнт

Кудренко каже: важливо активно працювати з тими, хто самостійно підходить до стенда. Краще мати готову таблицю на кожен день конференції з переліком потенційних компаній для комунікації та проставленими пріоритетами. «Такий формат пошуку незацікавлених клієнтів може мати відносно маленьку конверсію, але, щоб мати успіх, у нашому випадку достатньо отримати кілька лідів на великі платні пакети або хоча б детально розказати про продукт, щоб надалі люди пам’ятали про нас, обираючи серед альтернатив», – розповідає засновник.

Польові дослідження ринку перед експансією

За словами Кудренко, команді важливо було зрозуміти, як влаштована підприємницька екосистема Бразилії та Латинської Америки. «Розвиваючись на глобальному ринку, помітили, що ці країни показують набагато кращі показники конверсії, ніж інші», – розповідає засновник Srtipo. На саміті команда знайшла відповіді на свої запитання та далі окреслила заходи, яких треба вжити, щоб конкурувати на цьому ринку. Зараз у стартапа – список запланованих етапів: локалізація продукту, сайту, підтримки й продажів, робота з WhatsApp, бажане представництво в Сан-Паулу.

Баги організаторів – не привід скласти «лапки»

«Загальні враження дуже змішані. З одного боку, це знайома вже нам конференція та звичний формат заходу, адже ми на Web Summit не вперше. З іншого – це неймовірне та всесвітньо відоме місто Ріо. Нас заздалегідь застерігали стосовно безпеки та попереджали, що треба бути готовим навіть до пограбування. Проте обійшлося: прикрих пригод не було», – ділиться враженнями Кудренко.

Але додає: з організацією саміту були негативні моменти. Співробітники сторони, що приймала, не володіли англійською мовою, тому без перекладача вони не могли допомагати учасникам. Це ускладнювало комунікацію та вповільнювало швидкість розв'язання питань. Іншими проблемами засновник Stripo називає гучні звуки, що заважали спілкуватися, та повільну швидкість інтернету.

Виникли проблеми і з логістикою. Добратися до павільйонів і виїхати звідти стало для команди задачею із зірочкою. Понад 20 000 учасників близько 17:30–18:00 почали збиратися. У межах локації викликати таксі було неможливо більш як три години. «Спроба виїхати із саміту першого ж вечора стала справжнім розчаруванням. Ми стояли голодні та втомлені до 21:00, поки змогли виїхати. У Лісабоні була велика кількість шатлів для цього. Та загалом почувалися більш безпечно й у громадському транспорті, чого не скажеш про Ріо», – каже  проджект-менеджер Stripo Дмитро Кулаксиз.

Втім були й позитивні сторони. Серед таких – мобільний застосунок Web Summit, який спростив нетворкінг і відвідування доповідей. А менша кількість павільйонів і відвідувачів дозволили цього разу обійти все за два дні та познайомитися з потенційними партнерами й клієнтами.

Дублювання запитів на зустрічі в LinkedIn

Web Summit – це перш за все нетворкінг. У мобільному застосунку конференції можна знайти всіх учасників: від спікерів і відвідувачів до інвесторів і журналістів. Варто починати підготовку заздалегідь, шукати тих, хто цікавий, назначати зустрічі. «Дублюйте ваші запити в LinkedIn. Навіть якщо зустріч не відбудеться, людина залишиться у вашому нетворку», – радить Кудренко.

Чітке визначення мети поїздки та ролі кожного в команді

Це можуть бути ліди, чи пошук інвесторів, чи просто «для натхнення». Наприклад, не просто «отримати нові ліди», а «отримати 30 нових лідів зі сфери X та Y». Далі важливо розподілили ролі серед команди. «Потік людей на конференції великий, тому варто мати налагоджені процеси та синхронізовані дії», – розповідає засновник.

І нарешті, мова має значення

Дуже важливо відмінно володіти розмовною англійською. «А в разі з Ріо, ще й бажано мати хоча б якийсь рівень португальської», – резюмує Кудренко.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло