Кінопрем’єри тижня: live-action ремейк діснеївської «Русалоньки» та австрійська комедія «Ризики й побічні ефекти»

Кінопрем’єри тижня: live-action ремейк діснеївської «Русалоньки» та австрійська комедія «Ризики й побічні ефекти»

Дві різні історії про справжнє кохання та його ціну

Кінопрем’єри тижня: live-action ремейк діснеївської «Русалоньки» та австрійська комедія «Ризики й побічні ефекти»
Колаж: Володимир Зайончковський, Mind UA.

25 травня 2023 року український прокат поповнився двома новими стрічками ремейком класичного діснеївського мультфільму з реальними акторами під назвою «Русалонька» та австрійською комедією «Ризики й побічні ефекти» про пару, що стикається з важким вибором, який може вплинути не тільки на здоров’я, а й на стосунки.

Mind оглядає дві контрастні картини, що по-своєму повчають глядача. 

«Ризики й побічні ефекти»

Кінопрем’єри тижня: live-action ремейк діснеївської «Русалоньки» та австрійська комедія «Ризики й побічні ефекти»

Сюжет. Катрін потребує пересадки нирки. Їй надзвичайно поталанило, адже в її чоловіка – потрібна група крові. Але схоже, що він не надто поспішає стати донором для коханої…

В українському прокаті: з 25 травня 2023 року. 

Бекграунд. Комедія «Ризики й побічні ефекти» – це кіноадаптація театральної п’єси Штефана Фогеля «Нирка», екранізацією якої зайнявся Міхаель Крайсль. Останній має великий досвід роботи на телебаченні.

Фільм був тепло прийнятий публікою та кінокритиками, які описували стрічку, як «гарну екранізацію п’єси з гострими діалогами й жартами». А також наголосили на тому, що «кожен, хто перегляне цей фільм, має поставити собі запитання: «Чи віддали б ви свою нирку?».

Вам сподобається, якщо: ви раптом любите стрічки, засновані на театральних п’єсах. «Ризики й побічні ефекти» – це смішна історія з неочікуваним фіналом, яка змусить вас і посміятися, і подумати, як би ви вчинили, потрапивши в подібну ситуацію.

Вам не сподобається, якщо: у вас є імовірність виникнення «ризиків і побічних ефектів» від перегляду смішних стрічок про серйозні речі. Але ця комедія цілком може стати корисною добавкою, яка здатна підлікувати.

Головна причина подивитися: це досить легка історія про життєві перешкоди, які часом доводиться долати людям, які кохають одне одного. Однак не поспішайте обманюватися простотою того, що побачите на екрані, адже в цій стрічці є багато моментів, що можуть добряче «вколоти».

Сатирична комедія показує, що в критичних ситуаціях різні люди завжди думають і діють по-різному, а подекуди не надто шляхетно.

Оцінка Mind: 7,8/10 

«Русалонька»

Кінопрем’єри тижня: live-action ремейк діснеївської «Русалоньки» та австрійська комедія «Ризики й побічні ефекти»

Сюжет. Наймолодша й найзухваліша з доньок короля Тритона, Аріель прагне дізнатися більше про світ над водою. Під час однієї з подорожей на поверхню вона закохується в принца Еріка. Хоча русалкам заборонено спілкуватися з людьми, Аріель має іти за покликом серця. Тож вона укладає угоду зі злою морською відьмою Урсулою, котра дає Аріель шанс з’ясувати, яке воно – життя на землі. Але це ставить під загрозу її власне життя та батькову корону.

В українському прокаті: з 25 травня 2023 року. 

Бекграунд. Disney продовжують підкорювати ниву live-action стрічок, знятих за мотивами власних мультфільмів. Деякі картини стають самобутніми, як-от «Аладін» чи «Книга джунглів», а деякі провалюються, як «Пітер Пен та Венді» чи «Піноккіо».

Але бажання компанії охопити велику аудиторію завдяки ностальгії старших поколінь і зацікавленості молодших призвело до чергової екранізації під назвою «Русалонька».

Знайомі персонажі повертаються на великі кіноекрани, але будуть максимально наближеними до реальності. Однак не вся спільнота фанів Disney захопилася новим проєктом. Вибір темношкірої акторки на головну роль обурив частину інтернет-користувачів, які почали постити негативні публікації з хештегами #NotMyAriel («НеМояАріель») і #NotMyMermaid («НеМояРусалонька»). Юзери «погрожували» проігнорувати фільм у прокаті, оскільки «усі покоління росли з білошкірою Аріель із рудим волоссям».

У відповідь на такі реакції телеканал Freeform, що належить Disney, опублікував в інстаграм «відкритий лист бідним, нещасним душам», у якому повідомив, що «хоча автор оригінальної казки і був данцем, але Аріель-Русалка живе в міжнародних водах і може плавати, де їй заманеться», а також нагадав, що «данці можуть бути темношкірими і генетично мати руде волосся».

Водночас, з якого боку не подивитися, Аріель – вигадана героїня. Акторка Холлі Бейлі відгукнулася про проби на роль Аріель із захопленням, заявивши, що «мрія стає реальністю», продемонструвавши в соцмережах відредаговане зображення, на якому Аріель – темношкіра брюнетка з чорними очима.

Вам сподобається, якщо: ви любите сучасні кіноадаптації діснеївської класики. «Русалонька» – доволі вдалий проєкт, незважаючи на те, які чвари точилися довкола нього. Цей фільм можна сміливо рекомендувати для сімейного перегляду з дітьми. І, навіть якщо ви любите класичну версію історії, можливо, це нагода привернути увагу ваших дітей до оригінального анімаційного мюзиклу. 

Вам не сподобається, якщо: ви більше віддаєте перевагу мультфільмам Disney, ніж live-action ремейкам. Деякі моменти, як-от певні ролі та давно знайомий сюжет, можуть трохи зіпсувати враження, але це тільки якщо прискіпуватися. 

Головна причина подивитися: черговий амбітний проєкт студії Disney, заснований на класиці анімації, знаходить нові рішення в реалізації. «Русалонька» – наївна та добра історія, знайома не одному поколінню, знову переживає сплеск популярності, незважаючи на упередження частини аудиторії щодо нового бачення образу Аріель. 

Оцінка Mind: 7,3/10 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло