Кінопрем’єри тижня: трилер «Нуль калорій» з Мією Васіковською та науково-фантастичний екшн «Творець»

Кінопрем’єри тижня: трилер «Нуль калорій» з Мією Васіковською та науково-фантастичний екшн «Творець»

Своєчасна наукова фантастика і секта з «усвідомленого харчування»

Кінопрем’єри тижня: трилер «Нуль калорій» з Мією Васіковською та науково-фантастичний екшн «Творець»
Кадр зі стрічки «Нуль калорій».

«Нуль калорій»

Кінопрем’єри тижня: трилер «Нуль калорій» з Мією Васіковською та науково-фантастичний екшн «Творець»

Сюжет. В елітній школі після появи нової викладачки з «усвідомленого харчування» з’являється таємний клуб. Знайшовши гідний авторитет, члени цієї спільноти тренують самоконтроль і борються з нестримним споживацтвом. Та перш ніж у вчителів і батьків виникнуть якісь підозри, цей клуб стає небезпечним для самих учасників.

В українському прокаті: з 28 вересня 2023 року. 

Бекграунд. Режисером виступила Джессіка Гауснер («Малюк Джо»), австрійська режисерка, чий елегантний холодний стиль зробив її фавориткою в Каннах – «Нуль калорій» було представлено в основній програмі фестивалю цього року.

The Guardian пише, що стрічка не може сказати нічого суттєвого щодо зображення тіла, розладів харчування та західного надмірного споживання: «Фільм ніби висміює і так абсурдні ідеї. Насправді ніхто не вимовляє вголос слова «булімія» та «анорексія», і не зрозуміло, чи уникнення цих очевидних термінів є художнім вибором, коментарем до заперечення чи просто способом обійти очевидну сюжетну проблему: той факт, що сучасні обізнані молоді люди усвідомили б проблеми задовго до того, як головна героїня спробувала втягнути їх у свій дивний клуб».

Але все ж варто здобувати власні враження від перегляду.  

На IMDb фільм має рейтинг 5,8/10.

Вам сподобається, якщо: вам до вподоби історії, які висміюють лідерів думок і різного штибу гуру, які, прикриваючись «праведною» метою, коять зло більше, ніж «неправильні» пересічні люди.

Вам не сподобається, якщо: ви не надто розумієте фільми «на межі» з чорним гумором, де трагічне стає абсурдним аж до гомеричного сміху.

Головна причина подивитися: це холодна сатирична історія про бажання людей гуртуватися, належати до певних груп, і, звісно ж, про критичне мислення. 

«Творець»

Кінопрем’єри тижня: трилер «Нуль калорій» з Мією Васіковською та науково-фантастичний екшн «Творець»

Сюжет. Наближається війна між людством і штучним інтелектом. Очолити боротьбу за виживання випадає Джошуа (Джон Девід Вашинґтон), загартованому у спецопераціях колишньому агенту спецназу, який горює через зникнення своєї дружини (Джемма Чан). Його завербовують, щоб вистежити і вбити Творця, невловимого архітектора прогресивного штучного інтелекту. Творець розробив таємничу зброю, здатну покласти край війні... і всьому людству. Тож Джошуа та команда елітних оперативників проникають у темне серце окупованої штучним інтелектом території. Однак там вони з’ясовують, що зброя кінця світу, яку їм доручили знищити, – це штучний інтелект у вигляді дитини.

В українському прокаті: з 28 вересня 2023 року. 

Бекграунд. У лютому 2020 року режисер Гарет Едвардс підписав контракт на режисуру й написання сценарію задля науково-фантастичного проєкту без назви для New Regency. У травні 2021 року було оголошено, що головну роль зіграє Джон Девід Вашингтон, і стала відома робоча назва фільму – «True Love». У червні 2021 року Джемма Чан, Денні Макбрайд і Бенедикт Вонг вступили в переговори. Причетність Чана та Вонга була підтверджена в січні 2022 року, до акторського складу приєдналися Еллісон Дженні, Стерджіл Сімпсон і Марк Менчака.

Едвардс назвав такі стрічки, як «Апокаліпсис сьогодні» (1979), «Барака» (1992), «Той, хто біжить по лезу» (1982), «Акіра» (1988), «Людина дощу» (1988), «Іншопланетянин» (1982) і «Паперовий місяць» (1973) джерелами натхнення у створенні свого «Творця».

Зйомки розпочалися в Таїланді 17 січня 2022 року, а Грейг Фрейзер та Орен Соффер виступили як оператори.

На IMDb фільм має рейтинг 7,3/10.

Вам сподобається, якщо: ви любите наукову фантастику, яка порушує теми штучного інтелекту та етичні моменти, з цим пов’язані.

Вам не сподобається, якщо: ви хочете посперечатися щодо того, що це візуально приголомшливий і наповнений вражаючими декораціями фільм, зокрема з вигаданим американським військовим космічним кораблем.

Головна причина подивитися: зробити власні висновки щодо того, за що фільм отримав загалом позитивні відгуки від світових критиків (зокрема за візуальні ефекти, режисуру та підхід до теми). 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло