Книжка тижня: «Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася» від блогерки Bad Mama

Книжка тижня: «Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася» від блогерки Bad Mama

Корисні поради про те, що життєві сценарії можуть змінюватися

Книжка тижня: «Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася» від блогерки Bad Mama

До цього ми вже порушувати тему розлучень і розставань. Наприклад, у розмові з психіатром і психотерапевтом Жанною Адарічевою

А ще раніше говорили з психотерапевтом Володимиром Станчишиним про стосунки на відстані

Війна оприявнила спірні моменти у стосунках багатьох пар, змусила ухвалювати сміливі рішення та продемонструвала справжні наміри кожного з партнерів. Втім універсального рецепту не існує. Й авторка книжки «Розлучись без страху» пропонує жити без сценаріїв. Вона на прикладі власного досвіду розповідає, що розлучення – це нормально, коли тебе не влаштовує твоє життя. Головне – усвідомити цей вибір і зробити перший крок.

Докладніше – у свіжому огляді Mind.


Бекграунд. Авторкою книжки виступила лідерка думок, українська блогерка Анжела Єременко, відома як Bad Mama.

«У мене завжди мурахи по тілу бігають від вислову «володарка свого життя». Зазвичай я замислювалася над питаннями: чи може жінка бути справді володаркою свого життя? Чи ми вкрай залежні від цієї ідеї щасливого шлюбу? Зараз я розумію, що незалежно від того, чи є в тебе чоловік, ти можеш сама визначати, як і що відбуватиметься у твоєму житті. Можливо, поки ти в це не віриш. Але я сподіваюся, що, прочитавши цю книжку, ти досягнеш цього стану. Що робити, коли твоя ідея щасливого шлюбу не спрацювала? Ти знайшла в собі сили й пішла сама», – пише Bad Mama.

В одному з інтерв’ю Анжела Єременко розповіла, що працювати сама на себе й розвивати бренд Bad Mama почала після того, як одного разу їй зробили пропозицію стати головною редакторкою журналу для мам, але умови роботи там були такі погані, що вона вирішила створити власне медіа і спробувати розвивати його сама: «Я зробила ресурс для батьків Bad Mama. Потім – великий сімейний фестиваль Bad Mama. І десь роки чотири працювала сама на себе. А потім я розлучилася. І мене це дуже сильно поштовхнуло. Я потрапила в аб'юзивні відносини, мені взагалі нічого не хотілося. Я закрила повністю весь свій проект. І нічим не займалася. Вела пару фрилансових проектів або консультувала когось...»

Отже, авторка пережила розлучення п’ять років тому. Її доньці на той час було два з половиною роки. Вона так описує це у своїй книжці: «І я й гадки не мала, як житиму далі. Проте розлучення – це завжди невимовно важко. Психологи стверджують, що розлучення можна прирівняти до смерті близької людини. І насправді це так. Коли ми розстаємося з партнером, то втрачаємо не лише спосіб життя, до якого звикли, не лише людину, яка була важливішою за всіх. Часто разом з цим ми втрачаємо нашу віру в кохання, стосунки, у майбутнє. І ніхто не може винайти магічну пігулку, проковтнувши яку, ти прокинешся вранці – і рани всередині тебе вже не буде. Цю рану доведеться прийняти, ці емоції доведеться прожити. Проте зазвичай від того, як ти це робиш, залежить щастя не лише твоє власне, а й твоїх дітей. У цій книжці я розповім свою історію: як я пережила цей період, яких помилок припустилася й чим це закінчилося».

Видавництво: Yakaboo Publishing

Сюжет. Розлучатися з тим, кого можна назвати «мудак», – це одне. Адже із цим усе зрозуміло: тут немає жодних питань. І зовсім інше – розлучатися з адекватною, путящою людиною, з якою у вас просто не склалося.

Мозок постійно тобі повторює: «Він же так піклувався про тебе, пам’ятав ваші дати, робив тобі приємності й готував вечері, він класний тато. Що ти робиш? Отямся!»

І не забуватимемо про таке поняття, як прив’язаність – про зв’язок, що виникає між людьми, які тривалий час перебувають разом. Вона виникає паралельно з почуттями, і часто, навіть якщо кохання більше немає, прив’язаність продовжує існувати між людьми, що робить розрив болючим для всіх, а особливо для тих, хто має ненадійний тип прив’язаності. На сум розриву накладається ще й величезне почуття провини.

Вам сподобається, якщо: ви хочете дізнатися поради юриста, психологів та історії інших жінок, які можуть вас переконати, що ви не одні стикаєтеся з розлученнями, а далі є майбутнє, і що це майбутнє творите тільки ви. Окремо авторка приділила увагу аспекту батьківства та поваги колишніх партнерів одне до одного після розлучення.

Вам не сподобається, якщо: ви ніколи не відчуваєте провину, не страждали через нещасливі стосунки або ж для вас розлучення – вже пройдений етап, і ви не потребуєте додаткових порад.

Головна причина прочитати: усвідомити, що в кожного розставання є своя глибока трагедія. Люди розлучаються з різних причин. І переважно через незадоволені потреби. Але, якщо у стосунках немає близькості, розлучитися стане надзвичайним полегшенням.

Книжка допоможе краще зрозуміти: ви перебуваєте у власній кризі чи це криза стосунків, а також дізнатися, коли розлучення є дійсно правильним кроком. 

У тому ж дусі:

Ілсе Санд «Сумую за тобою. Як пережити біль розставання, відновити стосунки та відпустити минуле»

Книжка тижня: «Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася» від блогерки Bad Mama

Розставання з романтичним партнером, хорошим другом чи втрата близької людини – це болісний етап життя для кожного. І здається, що світла в кінці тунелю немає, а є лише темрява та самотність. Проте будь-яке розставання чи втрату можна не тільки пережити, а й перетворити на початок нової життєвої сторінки. Головне, правильно розуміти ситуацію і мужньо зустріти проблеми та переживання віч-на-віч.

Дипломована данська психологиня і психотерапевтка Ілле Санд аналізує усі причини розірвання стосунків і пропонує прості прийоми та вправи, щоб їх врятувати, пережити біль розставання і втрати та навчитися відпускати людей із легким серцем, без сліз і депресій.


Мелоді Бітті «Долаємо співзалежність»

Книжка тижня: «Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася» від блогерки Bad Mama

Маєте проблеми із самооцінкою, знижений емоційний фон, понад усе боїтеся самотності? Почуваєтеся великими хрещеними матерями та батьками цього світу, задовольняєте чи передбачаєте потреби інших, ігноруючи власні? Ваш діагноз – співзалежність. Від цієї психічної патології потерпають мільйони людей, і вона виявляється в токсичних стосунках: подружніх, з батьками, колегами, друзями. Досить жити чужим життям і намагатися врятувати всіх ціною свого добробуту, розмиваючи особисті кордони. Необтяжливі опитування допоможуть визначити ваші координати в химерному світі співзалежності, і ви не пройдете повз вихід із цього лабіринту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло