Персональний «Родовід»: як двічі неплатоспроможний банк став джерелом збагачення багатьох пов’язаних осіб

Персональний «Родовід»: як двічі неплатоспроможний банк став джерелом збагачення багатьох пов’язаних осіб

Куди поділися більш ніж 15 млрд державних грошей і хто їх зараз шукає

Персональний «Родовід»: як двічі неплатоспроможний банк став джерелом збагачення багатьох пов’язаних осіб
Фото: УНІАН

Mind розпочинає цикл публікацій про відомі кейси «втечі» капіталу з України. У ньому розглянемо найпоширеніші схеми корупційного виводу коштів юридичних і фізичних осіб, починаючи з 1990-х років. За підрахунками журналістів редакції, зроблених, зокрема, на підставі відповідей офіційних органів, лише за 20 відомими справами Україна могла б повернути $100 млрд.

Зважаючи на війну та велику міжнародну підтримку України, саме зараз логічно залучити закордонних партнерів до процесу повернення українських грошей, які раніше були протизаконно виведені за кордон. Для цього потрібні політична воля всередині країни й активна позиція в зовнішній комунікації на рівні профільних відомств.

Перший текст присвячено історії Родовід Банку, який до 2008 року входив до 20 найбільших приватних фінустанов України. Відтоді він двічі був визнаний неплатоспроможним і став інструментом виводу великих сум на закордонні рахунки причетних до ситуації осіб. Як наслідок, борги банку перед державою становлять понад 15 млрд грн, з яких більш ніж 12 млрд грн коштів Міністерства фінансів і понад 3 млрд грн – рефінансування НБУ.

Чому питання роботи з виведеним капіталом актуалізувалося саме зараз?

Як стало відомо Mind, з 2025 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перейде до розгляду справи Родовід Банку «по суті вимог» на Кіпрі. Йдеться про повернення в Україну частини грошей, які були виведені з банку.

«Наразі щодо фактів виведення коштів із ПАТ «Родовід Банк» триває судовий

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло