Інвестиційна рецензія: що являє собою акселераційна програма Challenger Accelerator від компанії Civitta та чому вона може навчити
Який зиск матимуть ШІ-стартапери та на які ризики мусять зважати
У спецпроєкті «Інвестиційна рецензія» Mind докладно розглядає можливості прибуткового вкладення грошей. Цей матеріал із серії відрізнятиметься від звичайних. У ньому поговоримо не про те, куди вкласти гроші, а навпаки – як їх отримати. Причому не лише гроші, а й низку інших можливостей для розвитку. Редакція вивчила роботу Challenger Accelerator від компанії Civitta, щоб розібратись, які переваги та недоліки співпраці з цією організацією є у підприємців, а заразом – оцінити акселератори стартапів як явище.
Акселератор стартапів є бізнес-програмою, яка підтримує компанії на ранніх стадіях розвитку через фінансування, освіту та наставництво. Основна ідея полягає в тому, щоб «узяти під крило» команди підприємців, які не мають досвіду створення власного бізнесу (або він мінімальний), і допомогти на етапі становлення їхніх проєктів. За таку підтримку організатори акселераторів, як правило, отримують частку в стартапі або частку від майбутніх інвестицій у нього.
На перший погляд, ситуація виглядає win-win, але чи все так безхмарно? Чим відрізняється акселератор Civitta від своїх колег у різних країнах? І взагалі, чи мають змогу українські команди долучатися до світових програм? Зазирнемо спочатку в історію та баланс сил у цій сфері.
Як зароджувались і розвивалися стартап-акселератори?
Першим стартап-акселератором у сучасному розумінні цього слова є Y Combinator, що був заснований Полом Гремом і партнерами 2005 року в США, штат Массачусетс. Надалі акселератор
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.