Технологія юності: 10 цікавих проектів фестивалю молодих науковців

Технологія юності: 10 цікавих проектів фестивалю молодих науковців

Школярі-винахідники представили свої новаторські розробки

Технологія юності: 10 цікавих проектів фестивалю молодих науковців
Фото: today.vodafone.ua

На початку березня в Києві пройшов фестиваль проектів молодих українських науковців на інноваційній платформі Tech Today Hub, створеній за підтримки компаній Vodafone.Україна та NDI Foundation. Продемонстровані учасниками проекти нагадували дитячу творчіть, але вже на сучасному технологічному рівні. Київські школярі показали, що цікавого можна зробити, поєднавши новітні технології та юнацьке натхнення.

Проекти вироблялися на базі інноваційної лабораторії Fab Lab Fabricator, яку півроку тому було відкрито у Києві. Вона обладнана різноманітними станками, 3D-принтерами та сканерами, а також іншим устаткуванням, яке необхідне для виробництва прототипів.

Mind відібрав найбільш цікаві проекти молодих українських винахідників.

Інтерактивне дзеркало Magic Mirror. Напівпрозоре дзеркало зі зворотнього боку обладнане планшетом, який завдяки спеціально розробленому ПЗ здатен допомогти господареві у підборі одягу на основі інформації про його вподобання, погоду на вулиці та плани, внесені в електронний нотатник. Автори цієї розробки – інтерн Google Hash Code Федір Бобилєв, призер МАН з математики Тетяна Баценко та призер МАН з фізики Євген Кравченко. 

Розумний посуд Smart Lunch. Цей винахід дозволяє отримати теплу їжу будь-коли та будь-де. Вбудований нагрівальний елемент, підладнаний до акумуляторів, за 10 хвилин здатен довести вміщені у посуд продукти до оптимальної температури. Крім цього, він має додаток для смартфона, за допомогою якого програмується конкретний час розігріву. Автори – 16-річні школярки Ольга Москанова та Влада Сириченко з Києва.

Сітчаста ракета Antidrone. Ця розробка здатна стати в пригоді українським військовим – вона допомагає протистояти ворожим дронам-розвідникам. Система вистрілює ракету, яка, наближаючись до дрона, розкривається у вигляді сітки діаметром 7 м. Сітка блокує гвинти дрона, через що той втрачає здатність триматися в повітрі – і падає. Автор – 15-річний учень ліцею «Школяр».

Електромагнітна підвіска EAS. Винахід, що зможе потішити любителів змагань на радіокерованих автомобілях. Адаптивна підвіска покращує їздові якості машин, тримаючи у поворотах корпус авто паралельно дорозі. Завдяки цьому небезпека перекинутися на дах під час повороту для моделі значно знижується. Розробив це рішення випускник Київського фізико-математичного ліцею Микита Шуцький. 

Електронний гамак E–Hammock.  Вдалий приклад поєднання релаксу з високими технологіями. У гамак вбудовано електромотор з редуктором, завдяки чому електроніка «опікується» силою та ритмом гойдання власника. Розробник – Микита Цельєв, учень київської Інженерної гімназії.

Промисловий робот Gripper24. Це – прототип універсального робота, вагомими перевагами якого можна вважати невисоку вартість та відносну простоту виробництва. Пристрій, керований за допомогою смартфона, самостійно їздить на виконує нескладні дії за допомогою маніпулятора. Представив робота Данило Семерак, учень ліцею «Лідер».

Іграшка для домашніх улюбленців Smart-Ball. Кулька, призначена для гри з котами та собаками, завдяки електроніці виконує «команди» зі смартфона. На майбутнє розробник Богдан Михайленко, учень ліцею «Лідер», планує удосконалити модель: до неї буде підладнано датчик присутності тварини, що дозволить іграшці «втікати» від домашнього улюбленця, активніше залучаючи останнього до гри.

Портативний комплекс догляду за рослинами. Гаджет для вирощування їстівних рослин стане в пригоді любителям-садівникам вдома чи на дачі. Станція аеропоніки замість ґрунту використовує туман, «здобутий» з води шляхом прицільного скеровування ультразвукових імпульсів. Коріння рослин, знаходячись у цьому тумані, отримує з нього поживні речовини. Автор розробки – випускник ліцею №145 Михайло Барвінко. 

Літаюча тарілка CES–V2 на ефекті Коанда. Розробка для польоту використовує ефект Коанда – він дозволяє повітрю обтікати спеціально спрофільований корпус апарата і створювати підйомну силу. Автор винаходу – Микита Шуцький, студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. 

Літаючий світильник Prism of Elven Sight. Світлодіодна лампа використовує магнітну левітацію. Завдяки цьому блок зі світлодіодами літає у повітрі. Представив цю розробку школяр Арсен Кучер.

Топ-7 цікавих проектів фестивалю молодих науковців
Фото: today.vodafone.ua

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло