Технологія юності: 10 цікавих проектів фестивалю молодих науковців
Школярі-винахідники представили свої новаторські розробки

На початку березня в Києві пройшов фестиваль проектів молодих українських науковців на інноваційній платформі Tech Today Hub, створеній за підтримки компаній Vodafone.Україна та NDI Foundation. Продемонстровані учасниками проекти нагадували дитячу творчіть, але вже на сучасному технологічному рівні. Київські школярі показали, що цікавого можна зробити, поєднавши новітні технології та юнацьке натхнення.
Проекти вироблялися на базі інноваційної лабораторії Fab Lab Fabricator, яку півроку тому було відкрито у Києві. Вона обладнана різноманітними станками, 3D-принтерами та сканерами, а також іншим устаткуванням, яке необхідне для виробництва прототипів.
Mind відібрав найбільш цікаві проекти молодих українських винахідників.
Інтерактивне дзеркало Magic Mirror. Напівпрозоре дзеркало зі зворотнього боку обладнане планшетом, який завдяки спеціально розробленому ПЗ здатен допомогти господареві у підборі одягу на основі інформації про його вподобання, погоду на вулиці та плани, внесені в електронний нотатник. Автори цієї розробки – інтерн Google Hash Code Федір Бобилєв, призер МАН з математики Тетяна Баценко та призер МАН з фізики Євген Кравченко.
Розумний посуд Smart Lunch. Цей винахід дозволяє отримати теплу їжу будь-коли та будь-де. Вбудований нагрівальний елемент, підладнаний до акумуляторів, за 10 хвилин здатен довести вміщені у посуд продукти до оптимальної температури. Крім цього, він має додаток для смартфона, за допомогою якого програмується конкретний час розігріву. Автори – 16-річні школярки Ольга Москанова та Влада Сириченко з Києва.
Сітчаста ракета Antidrone. Ця розробка здатна стати в пригоді українським військовим – вона допомагає протистояти ворожим дронам-розвідникам. Система вистрілює ракету, яка, наближаючись до дрона, розкривається у вигляді сітки діаметром 7 м. Сітка блокує гвинти дрона, через що той втрачає здатність триматися в повітрі – і падає. Автор – 15-річний учень ліцею «Школяр».
Електромагнітна підвіска EAS. Винахід, що зможе потішити любителів змагань на радіокерованих автомобілях. Адаптивна підвіска покращує їздові якості машин, тримаючи у поворотах корпус авто паралельно дорозі. Завдяки цьому небезпека перекинутися на дах під час повороту для моделі значно знижується. Розробив це рішення випускник Київського фізико-математичного ліцею Микита Шуцький.
Електронний гамак E–Hammock. Вдалий приклад поєднання релаксу з високими технологіями. У гамак вбудовано електромотор з редуктором, завдяки чому електроніка «опікується» силою та ритмом гойдання власника. Розробник – Микита Цельєв, учень київської Інженерної гімназії.
Промисловий робот Gripper24. Це – прототип універсального робота, вагомими перевагами якого можна вважати невисоку вартість та відносну простоту виробництва. Пристрій, керований за допомогою смартфона, самостійно їздить на виконує нескладні дії за допомогою маніпулятора. Представив робота Данило Семерак, учень ліцею «Лідер».
Іграшка для домашніх улюбленців Smart-Ball. Кулька, призначена для гри з котами та собаками, завдяки електроніці виконує «команди» зі смартфона. На майбутнє розробник Богдан Михайленко, учень ліцею «Лідер», планує удосконалити модель: до неї буде підладнано датчик присутності тварини, що дозволить іграшці «втікати» від домашнього улюбленця, активніше залучаючи останнього до гри.
Портативний комплекс догляду за рослинами. Гаджет для вирощування їстівних рослин стане в пригоді любителям-садівникам вдома чи на дачі. Станція аеропоніки замість ґрунту використовує туман, «здобутий» з води шляхом прицільного скеровування ультразвукових імпульсів. Коріння рослин, знаходячись у цьому тумані, отримує з нього поживні речовини. Автор розробки – випускник ліцею №145 Михайло Барвінко.
Літаючий світильник Prism of Elven Sight. Світлодіодна лампа використовує магнітну левітацію. Завдяки цьому блок зі світлодіодами літає у повітрі. Представив цю розробку школяр Арсен Кучер.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.
Нам дуже важлива ваша підтримка!
Чому ми впроваджуємо платну підписку?
Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].