Майте на увазі: головні події 7–16 квітня
Спецпроєкт
Alfa jazz fest

Майте на увазі: головні події 7–16 квітня

Свіже французьке кіно на Фестивалі допрем’єрних показів, великі весняні торги творами найкращих українських митців останніх 80 років, нові вірші Сергія Жадана у виконанні автора та інші події, на які варто звернути увагу найближчим часом

У п’ятницю, 7 квітня, в Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) відкривається виставка класика сучасного українського мистецтва Петра Лебединця. Художник надає перевагу абстрактному живопису і яскравим кольорам – чорного в його картинах не зустріти. Його свіжі роботи будуть представлені в рамках проекту Kyiv Art School, який триватиме до 2020 року і відкриється саме проектом Лебединця. Вхід до музею – 20–40 грн.    

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Робота Петра Лебединця

У п’ятницю, 7 квітня, в кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19) у рамках Французької весни стартує Фестиваль допрем’єрних показів. У програмі – комедія «Доньки-матері» з Жюльєт Бінош, трагікомедія «Поцілунок Беатріс» з Катрін Деньов, мелодрама «Спогад» з Ізабель Юппер, мультфільм «Життя Кабачка», який номінувався на «Оскар», та інші фільми. Фестиваль триватиме до 12 квітня.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Кадр з фiльму «Доньки-матері»
Фото kinopoisk.ru

У середу, 12 квітня, аукціонний дім «Золотое сечение» (вул. Первомайського, 4) проведе весняний аукціон CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY. На торги виставляються 90 творів найкращих художників останніх 80 років. У класичній секції топ-лотами стануть роботи таких вітчизняних класиків, як Давид Бурлюк, Микола Глущенко, Сергій Шишко, Йосип Бокшай. Андерграундне мистецтво представлять твори Ернеста Коткова, Бориса Плаксія, Марії Примаченко, Івана Марчука, а також художників-шістдесятників Ференца Семана, Алли Горської, Віктора Зарецького, Феодосія Тетянича, Олега Соколова, Галини Григор'євої та інших. У секції актуального мистецтва представлені чотири десятки робіт таких митців, як Олександр Гнилицький, Дмитро Кавсан, Анатолій Криволап, Максим Мамсіков, Ігор Гусєв, Тіберій Сільваші, Олександр Животков, Роман Мінін та інші. До торгів буде працювати передаукціонна виставка, перший етап якої, присвячений класиці та андерграунду, завершиться в суботу, 8 квітня, а другий, де будуть представлені твори сучасних митців, стартує у неділю, 9 квітня. Вхід вільний.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Робота Марії Примаченко

У середу, 12 квітня, у Центральному будинку офіцерів (вул. Грушевського, 30/1) відбудеться творчий вечір Сергія Жадана. Один з найкращих сучасних українських літераторів прочитає свої старі поетичні хіти, а також зовсім нові твори – зі збірок, які лише готуються до виходу. Початок виступу – о 19:00, вартість квитків – 150–300 грн.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Сергій Жадан
Фото офіційна сторінка facebook

У четвер, 13 квітня, у «Мистецькому Арсеналі» (вул. Лаврська, 10–12) відкриється виставка «Чисте мистецтво». Куратори Лідія Лихач і Петро Гончар запропонували зіркам вітчизняного контемпорарі-арту Олександру Ройтбурду, Арсену Савадову та іншим поміркувати над спадком представників «наївного мистецтва» – Марії Примаченко, Георгія Малявіна та інших. Виставка триватиме до 9 травня, вартість квитків – 30–130 грн.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Робота Дмитра Перепелицi

Останній шанс

У неділю, 9 квітня, у «Мистецькому Арсеналі» (вул. Лаврська, 10–12) разом із фестивалем «Арсенал ідей» завершиться виставка «Дитинство художників». У рамках експозиції представлені дитячі твори таких відомих сучасних художників, як Олександр Ройтбурд, Ігор Гусєв, Назар Білик, Лесь Подерев’янський, Артем Волокітін, Ксенія Гнилицька, Жанна Кадирова, Тарас Ковач, Антон Логов, Ніна Мурашкіна, Олексій Сай, Альбіна Ялоза та інші. У відвідувачів виставки буде можливість чи не вперше побачити малюнки, які митці зробили задовго до того, як стали зірками контемпорарі-арту – у дитинстві. Вартість квитків – 50 грн.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Дитячi роботи Антона Логова

Варто спланувати заздалегідь

Hiromi: The Trio Project

Коли: 21 травня

Де: «Жовтневий палац», Київ

Японська піаністка Хіромі, чиї виступи українські меломани вже мали змогу почути – артистка відвідувала Львів під час Alfa Jazz Fest-2015 і неодноразово навідувалася до Києва, – декілька років тому почула арфіста Едмара Кастанеду й одразу вирішила, що хоче виступити дуетом. Тепер музиканти із нової програмою, яку вже презентували у клубах Нью-Йорка, їдуть до Києва. Початок концерту – о 20:00, вартість квитків – 300–1650 грн.

Майте на увазі: головні події 7-16 квітня
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті