Майте на увазі: головні події 21–30 квітня

Майте на увазі: головні події 21–30 квітня

Живописні роздуми на біблійний сюжет від Матвія Вайсберга і про зв’язок між часом і простором – від Анни Валієвої, нові балети Раду Поклітару та інші події, на які варто звернути увагу найближчим часом

У п’ятницю, 21 квітня, у «Д12» (вул. Десятинна, 12) відкриється виставка Костянтина Зоркіна. Художник представить свіжі інсталяції та живопис, а також графічні роботи. Власне, саме графічна серія, яка увійшла в якості ілюстрацій до книги «Тіло» Віктора Єрофєєва видавництва ArtHuss, і є головним приводом для виставки. Експозиція триватиме до 30 квітня, вхід вільний.

Майте на увазі: головні події 21-30 квітня
Фото Fund for Cultural Initiatives ArtHuss

У суботу, 22 квітня, у клубі Sentrum (вул. Шота Руставелі, 11) дасть концерт Tequilajazzz. У 2010 році гурт, який за два десятки років став легендою російської рок-сцени, оголосив про розпад. Після трирічної паузи колектив знову зібрався, але оновленим складом. І саме таким приїде до Києва. Початок концерту – о 20:00, вартість квитків – 490–900 грн.

У суботу, 22 квітня, у Домі «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57) відкриється персональна виставка Матвія Вайсберга «Сім днів». Назву експозиції дала серія живописних робіт, яку художник створив ще у 1999 році. Вона є розмірковуваннями автора над релігійними темами і водночас – інтерпретацією ілюстрацій з «Сараєвської Агади» – сефардського рукопису XIV століття. На відкритті виставки відбудеться українська прем’єра виконання клавірного твору Гайдна «Сім останніх слів Спасителя на хресті», його зіграє вітчизняний піаніст Євген Громов. Початок церемонії відкриття – о 18:00, початок концерту – о 19:00, вхід вільний.

Майте на увазі: головні події 21-30 квітня
Робота Матвія Вайсберга

У понеділок, 24 квітня, у Voloshyn Gallery (вул. Терещенківська, 13) стартує проект Анни Валієвої «Спогади майбутнього і минулого». Художниця розмірковує над природою спогадів, плином часу і впливом цього плину на простір. Результатом роздумів стала напівабстрактна живописна серія, яка вже встигла побувати в США – на ярмарках SCOPE Miami Beach 2016 та SCOPE New York 2017. Виставка триватиме до 21 травня, вхід вільний.

Майте на увазі: головні події 21-30 квітня
Проект Анни Валієвої «Спогади майбутнього і минулого»

У вівторок, 25 квітня, і середу, 26 квітня, у Національному академічному театрі імені Івана Франка (пл. Івана Франка, 3) відбудеться прем’єра одноактних балетів Раду Поклітару та Анни Герус. У програмі – три твори: «Вгору за рікою» на музику Олександра Родіна, «Квартет-а-тет» на музику Ада Мааса та «Варіації життя» на музику Шнітке, Перселла, Арнальдса, Андерсена та Ріхтера. Останній – це хореографічні роздуми про кінцевість життя і його красу від Анни Герус. Перший – погляд Раду Поклітару на «Історію Бенджаміна Баттона» і водночас «Фауста» Гете. Другий – абстрактна постановка Поклітару: чотири віолончелі, чотири танцюриста і шмат білої тканини в якості декорацій. Початок спектаклів – о 19:00, вартість квитків – 200–900 грн.

Майте на увазі: головні події 21-30 квітня

Останній шанс

У неділю, 23 квітня, у Національному художньому музеї України (вул. Грушевського, 6) завершується виставка робіт Тетяни Яблонської «І спогади, і мрії». До експозиції, яка відзначає 100-ліття від дня народження художниці, увійшло близько сотні творів – живопису і графіки. На виставці можна побачити не лише творчу еволюцію Яблонської, від старту кар’єри в середині 1940-х до створених в останні роки життя пастельних серій, а й розвиток ідей, зафіксований в ескізах та етюдах, а також – щоденникових записах, якими супроводжуються картини. Вартість квитків до музею – 10–80 гривень.

Майте на увазі: головні події 21-30 квітня
Тетяна Яблонська, «Юність».1969 рiк
Фото надано НХМУ

Варто спланувати заздалегідь

Андреа Бочеллі

Коли: 23 вересня

Де: НСК «Олімпійський»

У серпні цього року один з найвідоміших тенорів сучасності Андреа Бочеллі дасть невеликі гастролі в Іспанії, після чого завітає до Києва. У програмі його шоу – кавер-версії естрадних хітів, зокрема пісень Селін Діон та Елвіса Преслі, а також відомі арії з опер Верді, Пуччіні, Шуберта та інших класиків. Початок концерту – о 19:00, вартість квитків – 480–7000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті