Майте на увазі: головні події 28 квітня — 7 травня
Художні роздуми про війну і мир в проекті KYIV ART FORT, старт фестивалю сучасного мистецтва Kyiv Art Week, фінал конкурсу «Срібний мольберт» для студентів-живописців та інші події, на які варто звернути увагу найближчим часом

У п'ятницю, 28 квітня, у галереї «Хлібня» на території Національного музею-заповідника «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24) розпочинає роботу перший етап проекту «Чумацький шлях». У чотирьох залах галереї представлені предмети побуту, декор, одяг, зброя та амуніція українського козацтва. Автори ідеї проекту Георгій Браїловський та Рустем Скибін мали на меті дослідити вплив кримсько-татарської культури на українську. Експонати для виставки надали Feldman Family Museum та Музей Шереметьєвих. У стінах галереї «Хлібня» виставка триватиме до 10 червня, потім проект вирушить у подорож іншими майданчиками – до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Національного художнього музею України.

«Чумацький шлях»
У п'ятницю, 28 квітня, на арт-заводі «Платформа» (вул. Біломорська, 1) ЦСМ «ДАХ» представляє виставу «Собача будка. Вид згори. Вид знизу». Режисер Влад Троїцький, використовуючи фрагменти «Царя Едіпа» Софокла, «Собачої будки. Антиутопія з життя мовчазної більшості» Кліма, «Жовтого князя» Василя Барки та кількох інших, розмірковує над тим, що таке справжня свобода, хто насправді може ув'язнити людину та в чому причина людських страждань. Крім традиційних театральних прийомів режисер використовує елементи пластичного перформансу та експериментальну сценографію, а також звукові й світлові спецефекти. При цьому в глядачів є можливість як спостерігати за подіями зі сторони, так і перебувати в епіцентрі. Початок вистави – о 20:00, вартість квитків – 150–250 грн.

У неділю, 30 квітня, на території Національного історико-архітектурного музею «Київська Фортеця» (вул. Госпітальна, 24А) стартує проект «KYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва». Експозицію відкриває серія портретів воїнів АТО Андрія Котлярчука. На теми війни і миру також міркуватимуть художники Роман Михайлов, який покаже інсталяцію «Кротова нора», Володимир Гуліч, Дмитро Дульфан, Настя Лойко та Олексій Чипігін, які для проекту «Алілуя» перетворили військовий підводний човен на символ любові та гармонії, арт-група GAZ, котра представить проект «Замкнутий кут», та інші. Зірка сучасного українського мистецтва Віктор Сидоренко покаже свою знакову серію «Деперсоналізація». Ще двома важливими елементами проекту стануть виставка творів фіналістів конкурсу на здобуття премії Анатолія Криволапа та експозиція робіт 28 українських митців, що увійшли до енциклопедії сучасної вітчизняної культури «Ukraine. The Best». Виставка триватиме до 14 травня, вхід вільний.

У неділю, 30 квітня, у Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4) святкуватимуть Міжнародний день джазу. У програмі – концерт Aniko Dolidze Big Band: українська джазова співачка Аніко Долідзе та її колектив виконають хіти 1930-1940-х – епохи біг-бендів та свінгу. Початок концерту – о 19:00, вартість квитків – 100–370 грн.
У четвер, 4 травня, відкриється фестиваль сучасного мистецтва Kyiv Art Week. Захід проходитиме вдруге, і тепер основним майданчиком стане комплекс «Торонто-Київ» (вул. Велика Васильківська, 100). Саме тут відбудеться арт-ярмарок за участі зарубіжних гостей, а також провідних вітчизняних галерей та інституцій. Крім того, на території комплексу працюватимуть виставка «Музей приватних колекцій» від кураторів Євгена Березницького, Ігора Абрамовича й Олександра Соловйова й експозиція проекту Biruchiy. Значна частина фестивальних подій відбуватиметься на паралельних майданчиках, серед яких – концепт-стор Atelier 1, Інститут проблем сучасного мистецтва, IZONE, а також музеї – Національний художній, музей Ханенків, музей історії Києва та інші. Фестиваль триватиме до 7 травня.

ЧервонеЧорне. Презентація проекту Олександра Бабака “Still life”.
Останній шанс
До 29 квітня в Ужгороді триватиме ІІ Всеукраїнський конкурс з живопису «Срібний мольберт», ініційований культурно-мистецькою фундацією Brovdi Art. Із близько 350 заявок – цього року це були портфоліо претендентів – від студентів 67 навчальних закладів експертна рада обрала 51 фіналіста. Подати заявку можна було до 18 квітня, а фінальний етап конкурсу стартував 25 квітня. Переможців журі визначатиме в трьох категоріях – «Міський пейзаж», «Портрет» та «Імпровізація», на створення кожної роботи конкурсанти матимуть шість годин, а побачити їх можна буде на виставці 29 квітня. За результатами творчого змагання у кожній з номінацій журі обере трьох переможців, призовий фонд складе 15 000 гривень за перше місце, 10 000 гривень – за друге і 5000 гривень – за третє. Твори переможців будуть видані у каталозі конкурсу.

Варто спланувати заздалегідь
Alfa Jazz Fest 2017
Коли: 23–27 червня
Де: Львів
Цього року головний літній джазовий фестиваль країни відбудеться вже всьоме. За традицією, працюватимуть три сцени: вдень – на площі Ринок та біля палацу Потоцьких, увечері – сцена ім. Едді Рознера у парку. Серед хедлайнерів, які вийдуть на головну сцену, – Авішай Коен, Грегорі Портер, Чучо Вальдес і його квартет, Хербі Хєнкок, Чік Коріа, Джон Патітуччі та інші світові зірки. Квитки уже в продажу, вартість – від 250 грн за квиток без місця у партер сцени ім. Едді Рознера, вартість квитка з місцем – 450–850 грн і вище. Крім квитків, заздалегідь варто подумати і про готель: під час фестивалю вони зазвичай переповнені.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].