Прем'єри тижня: «Візьми мене штурмом» і «Розваги дорослих дівчат»

Прем'єри тижня: «Візьми мене штурмом» і «Розваги дорослих дівчат»

Як французький комік Дені Бун жартує про поліцію і жінок, а Скарлет Йоханссон позбувається тіла стриптизера

Прем'єри тижня: «Візьми мене штурмом» і «Розваги дорослих дівчат»
Постер до фiльму «Візьми мене штурмом»
Фото imdb

«Візьми мене штурмом»

Сюжет. Приваблива, але незграбна дівчина-поліцейський Джоанна (Аліс Поль) мріє вступити до елітного підрозділу «Штурм», однак двічі не може скласти іспити. Її наречений Едвард побоюється такого палкого прагнення до нежіночої професії: через інтенсивні тренування Джо за об’ємом м’язів скоро перевершить Едварда. І от коли весілля вже коло носа, нареченій приходить лист, що її таки зараховано до «Штурму». 

Опинившись серед професійних бійців, Джо підкорює їх ентузіазмом і безстрашністю. Утім, беручи на себе ініціативу в складних завданнях, дівчина, надто добра для поліцейського і до того ж розсіяна, частіше ще більше заплутує ситуацію, ніж допомагає її розв’язати, хоча потім завжди знаходить вихід. Тільки командир підрозділу (Дені Бун) не вірить у її здібності. Переживши зраду дружини, він розчарувався в жінках і тепер вважає, що слабка стать і спецназ – несумісні. Та зрештою саме Джоанні вдається позбавити командира прізвиська «Невдача», і він переконується, що від ненависті до прихильності – не така вже й велика відстань.

В українському прокаті: з 15 червня.

Бюджет: не розголошується.

Бокс-офіс: $33,5 млн.

Бекграунд. Французький актор і режисер Дені Бун починав свою кар’єру як вуличний мім. Згодом потрапив на телебачення й кіно, де працював з Даніелем Отеєм, Жераром Депардьє та іншими французькими зірками. У 2008 році він зняв за власним сценарієм комедію «Лашкаво прошимо!», яка, зібравши у світовому прокаті $245 млн, стала міжнародним хітом. А чотири роки тому Бун став найбільш високооплачуваним актором Франції за версією Le Figaro.

Зйомки «Візьми мене штурмом», в якому Бун виступив режисером та виконавцем однієї з головних ролей, проходили у Бельгії і Франції та тривали лише два з половиною місяці. У зйомках було задіяно 400 осіб. Протягом прокатного періоду стрічка трималася у топі бокс-офісу, і за шість тижнів показів у Франції комедію побачили майже 4,5 млн глядачів.

Вам сподобається, якщо: ви – поціновувач легкого французького гумору з романтичним, хоч і дещо передбачуваним сюжетом.  

Вам не сподобається, якщо: ви надаєте перевагу гострому і брутальному гумору і від комедії чекаєте хоча б декілька жартів нижче поясу.

Головна причина подивитися: ще раз переконатися, що не слід боятися час від часу здаватися смішним. Бо значно гірше через страх потрапити в дурнувате становище і втратити шанс реалізувати свою мрію.

«Розваги дорослих дівчат»

Прем'єри тижня: «Візьми мене штурмом» і «Розваги дорослих дівчат»
Кадр з фiльму «Розваги дорослих дівчат»
Фото imdb

Сюжет. У коледжі Джесс (Скарлет Йоханссон), Еліс (Джилліан Белл), Френкі та Блер були найкращими подругами. Відтоді минуло 10 років. Тепер Блер розлучається з чоловіком і намагається відвоювати у нього право на опікунство сина, Френкі – активістка, яка протестує майже проти всього, Еліс працює вихователькою в дитячому садку, а Джесс будує політичну кар'єру і збирається заміж. Власне, її дівоча вечірка у Майямі й стає приводом для подруг зібратися. До четвірки приєднується Піппа (Кейт Маккіннон) – ексцентрична австралійська приятелька Джесс.

Дівчата п'ють, нюхають кокаїн, танцюють у клубі, знову п'ють і нюхають, а потім одній з них спадає на думку запросити стриптизера. Той приходить і поводиться дещо дивно. Та у чому справа, компанія не встигає зрозуміти, бо одна з подруг випадково його вбиває. Варіант викликати копів дівчата відкидають майже одразу і вирішують позбутися тіла. От тоді вечірка стає справді веселою.

В українському прокаті: з 15 червня.

Бюджет: за деякими даними, $20 млн.

Бекграунд. «Комедія здається особливо складною територією для жінок», – говорить 34-річна режисерка Люсія Аніелло. Для неї «Розваги...» – дебют у великому кіно, причому і режисерський, і сценаристський (Аніелло виступила також співавтором сценарію). Її попередній досвід, теж комедійний, був телевізійним.

Доволі відвертих комедій про жінок останнім часом виходило чимало – «Подружки нареченої» (2011), «В активному пошуку» (2016), «Дуже погані матусі» (2016). «Розваги...» продовжують цю лінію: за показані на екрані сцени вживання наркотиків, нецензурну лексику (героїні справді багато лаються), а також непристойні сцени (у тих, що пов'язані з темою сексу, з'являється в епізодичній ролі Демі Мур) «Розваги дорослих дівчат» отримали рейтинг R – обмеження до 16 років.

Та водночас стрічка, яка стала першою за два десятки років великою студійною сміливою чорною комедією, знятою жінкою-режисером, виходить на новий рівень. По-перше, розмови на жіночі теми, від фізіологічних (жіноча тілесність і її прояви) до психологічних (дружба між жінками, стосунки з чоловіками, кар'єра), стають ще відвертішими, ніж раніше. А по-друге, відбувається підкреслений обмін гендерними ролями: поки наречена з подругами на передвесільній вечірці вживають наркотики у нічному клубі, наречений з друзями дегустує вишукане вино під класичну музику. Що виглядає водночас прямолінійно та анекдотично. Однак, враховуючи тенденцію – до якої, до речі, вписуються і касові успіхи «Диво-жінки» – це лише початок, і у «Розваг...» є шанси перетворитися на кількасерійну історію на кшталт «Похмілля у Вегасі».

Вам сподобається, якщо: ви полюбляєте комедії в дусі «Похмілля у Вегасі», де жарти зав'язані на темах алкоголю, наркотиків і сексу.

Вам не сподобається, якщо: ви цінуєте тонкий інтелектуальний гумор, а не фізіологічний, і вам не здається смішною ідея обігрувати у декількох скетчах тему підгузків для дорослих.

Головна причина подивитися: переконатися, що уміння непристойно і при цьому дотепно жартувати не залежить від статі того, хто це робить.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті