Шлях до себе: чому варто подивитися «Кольори» у театрі «Золоті ворота»
Як трагедії з історії цілої країни відбиваються на конкретній людській долі

Сюжет. Безтурботна Рожева із клоунським носом вірить у свято, Помаранчева робить ставку на повагу, Червона цинічно констатує, що «стара затрахає нам вуха своїми історіями», а Фіолетова прислужливо догоджає старій Чорній, прибираючи за нею і даючи пігулки. Усі зібралися святкувати день народження Марії. Бурлеск із різнокольоровими кульками і чорними жартами припиняється, коли починається монолог іменинниці: «Коли стоїш на краю, лишається зробити лише крок – і минуле неодмінно стане нічим, порожнечею. Я – Марія, моя земля – Україна, моя кров – червона. Знаю. Бачила. Батько – директор школи, мати – модельєр. Дитинство осяяне щастям і убите горем».
Перші дитячі спогади Марії – радісні: про варіння сливового джему в саду разом із сестрами. Потім батька визнали ворогом народу, а матір принижували і ґвалтували. Потім – Друга світова і депортація до Німеччини. Проблисками щастя стають зустрічі з коханням, їх у Марії було два. Після війни у Парижі Марія відкриває успішне ательє, та кар'єрні досягнення супроводжують невдачі в особистому житті. Двох дітей – Олександра і Олександру, допомагає виховувати незаміжня сестра. Одного дня Марія отримує звістку з України про смерть матері. Єдиною розрадою після втрати стає зустріч з Ріхардом.
Зараз Марія – сварлива стара, яка впадає у дитинство і постійно забуває, що Ріхард помер вісім років тому. У неї є онуки, та з ними їй дозволено бачитися двічі на рік.
Прем’єра: 4 лютого 2017 року.
Наступна вистава: 7 вересня 2017 року.

Бекграунд. В основі сюжету лежить рання п'єса Павла Ар'є, який вже виступив автором таких вистав для «Золотих воріт», як «Слава героям» і «Сталкери». Режисер-постановник вистави «Кольори» Влада Бєлозоренко заявила про себе пластичною постановкою для трупи SPLASH «1984» за однойменною антиутопією Джорджа Орвела.
Зав'язка спектаклю виглядає так, ніби на день народження старої Марії (вона ж – Чорна, Валерія Брянська) збираються її родички: Рожева (Лілія Цвелікова), Помаранчева (Анна Глухенька), Червона (Катерина Вишнева) і Фіолетова (Віталіна Біблів). Та з розвитком подій стає зрозумілим, що кожен з кольорів – це певний етап у житті Марії, чий характер визрівав від безтурботного рожевого до стиглого червоного і з роками дійшов до похмурого чорного. Показуючи складну долю однієї жінки, постановники «Кольорів» прагнуть дати відповідь на глобальні питання: що таке справжня батьківщина та чи можна ототожнювати країну із домівкою.

На 19-му Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» «Кольори» здобули перемогу в п'яти номінаціях з 13. Зокрема, за кращу режисуру, краще образно-пластичне рішення (Павло Івлюшкін) і кращу жіночу роль (Валерія Брянська).

Вам сподобається, якщо: ви любите психологічні драми з елементами символізму.
Вам не сподобається, якщо: вас не розчулюють сентиментальні історії з життя інших, тим більше коли ці інші – радше узагальнені образи, ніж конкретні люди.
Головна причина подивитися: переконатися, що всі ми родом із дитинства, а відкриті гештальти, що не дають спокою усе життя, закрити можна, тільки знайшовши справжніх однодумців.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].