Прем'єра тижня: вітчизняна трагікомедія «Припутні»
Чому продюсери Влад Ряшин та Юрій Мінзянов вирішили зробити фільм на суржику

Сюжет. Ніжинського таксиста Юру кидає наречена Христя – вчителька, яка насправді заміж за Юру не збиралася, а намагалася його окультурити. У розпачі Юра сідає за кермо і на автобусній зупинці бачить 20-річну Свєту, яка разом з матір'ю Людкою намагається дістатися глухого села Припутні, де на них чекає у гості бабуся Свєти Зіна. Візит обіцяє стати не надто приємним: у Свєти є таємниця, що дуже скоро перестане такою бути, та й характери у її мами та бабусі – не з легких. Трохи поторгувавшись, Юра, котрому все одно нема чого робити, погоджується їхати. Згодом він зрозуміє, що прийняв доленосне рішення: зустріч із мешканцями Припутніх – ексцентричним алкоголіком Славіком, котрий досі страждає за дружиною, яка його покинула, та його батьком – кардинально змінить життя Юри.
В українському прокаті: з 28 вересня
Бюджет: 8,6 млн грн
Бекграунд. Режисер Аркадій Непиталюк прийшов у художнє кіно з телебачення: на вітчизняному ТБ він працював з 1997 року, після стажувань у Нідерландах та Німеччині. Перший ігровий фільм – короткометражку «Кров'янка» – представив лише минулого року, дебют видався вдалим: стрічка перемогла у національному конкурсі на кінофестивалі «Молодість» та здобула шість номінацій на першу «Золоту дзиґу». Створений за підтримки Держкіно (майже 4,3 млн грн у бюджеті проекту – з бюджету), «Припутні» стали першим повнометражним фільмом Непиталюка, і цей дебют – не менш вдалий. Українська прем'єра картини відбулася на Одеському кінофестивалі, де вона отримала спеціальний диплом журі. Ще до показу в Одесі компанія Star Media (продюсерами «Припутніх» виступили Влад Ряшин та Юрій Мінзяно) возила стрічку на кіноринок у Канни.
Вам сподобається, якщо: ви давно чекали на українську комедію, епітет «абсурдна» в описі якої був би компліментом. У «Припутніх» абсурд інколи поєднується з містикою, а інколи – перетворюється на анекдотичний фарс, втім, не скочуючись у дурний смак.
Вам не сподобається, якщо: ви не вважаєте, що якщо вдалий жарт повторити 10 разів, він стане удесятеро смішнішим. Сценаристи «Припутніх», одним з яких виступив режисер Аркадій Непиталюк, а другим – драматург Роман Горбик, на п'єсі котрого «Центр» базується історія, час від часу зловживають повторами: діалоги між Людкою та Зіною, попри увесь колорит, виглядають дещо одноманітно.
Головна причина подивитися: побачити, як суржик стає художнім прийомом. І для режисера, і для продюсерів «Припутніх» це був принциповий вибір, оскільки, за їхнім задумом, в історії про маленьке село герої мали розмовляти так, як це роблять реальні мешканці такого села.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].