Захворіло у світі
20,456,016
Померло у світі
745,600
Вилікувалось у світі
12,663,206
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Прем'єра тижня: біографічна трагікомедія «Фінальний портрет»

Прем'єра тижня: біографічна трагікомедія «Фінальний портрет»

Навіщо дивитися фільм про створення однієї з останніх картин Альберто Джакометті

Цей матеріал також доступний російською
Прем'єра тижня: біографічна трагікомедія «Фінальний портрет»
Фото imdb

Сюжет. Париж, 1964 рік. 62-річний швейцарський художник Альберто Джакометті – чи не найуспішніший митець свого покоління. З визнанням ростуть і заробітки, однак похмурого та постійно невдоволеного скульптора і живописця ані успіх, ані гроші не радують. Він весь час перебуває у творчому пошуку, вважаючи себе великим обманщиком. Якось художник запрошує молодого американського арт-критика Джеймса Лорда позувати для живописного портрету. Процес має завершитися за кілька днів, запевняє митець. Однак новоспеченій моделі скоро стає зрозуміло, що методи роботи митця дуже специфічні, а з дедлайнами – складні стосунки. Натомість спільна творча праця дозволяє критику побачити в характері зірки сучасного мистецтва нові неочікувані риси.

В українському прокаті: з 11 січня.

Бюджет: не розголошується.

Бекграунд. Американський актор і режисер Стенлі Туччі захоплюється творчістю швейцарського художника Альберто Джакометті вже досить давно. Так само давно він прочитав і книжку «Фінальний портрет» Джеймса Лорда, за якою, власне, і знята стрічка (сценарій Туччі написав самостійно). Вперше звернутися до Лорда з приводу екранізації Туччі наважився ще 13 років тому. Спочатку арт-критик відмовився надавати права, втім, згодом актор і режисер його вмовив. Два роки Туччі писав сценарій, а потім ще десять – шукав кошти. Процес пришвидшився, коли три роки тому до проекту приєднався актор Джеффрі Раш – саме він грає у «Фінальному портреті» Альберто Джакометті. Роль Джеймса Лорда дісталася Армі Хаммеру («Соціальна мережа», «Самотній рейнджер»). Світова прем'єра стрічки відбулася у лютому 2017 року на Берлінському кінофестивалі у позаконкурсній програмі.

Вам сподобається, якщо: ви любите біографічні драми, які не переповідають історію життя героя повністю, а розкривають його характер через один короткий епізод, комічний та трагічний водночас.

Вам не сподобається, якщо: вам не надто цікава історія мистецтва ХХ століття, тому немає бажання заглиблюватися у творчість Альберто Джакометті – одного з ключових його представників.

Головна причина подивитися: насолодитися блискучою акторською грою Джеффрі Раша. А також поміркувати над тим, що бути великим митцем часто означає постійно сумніватися у собі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті