Французькі детективні серіали, які ви могли пропустити

Французькі детективні серіали, які ви могли пропустити

Реальні гучні кримінальні розслідування та любовні історії – особливий настрій детективів по-французьки

Этот материал также доступен на русском языке

Франція не так часто фігурує у підбірках або рекомендаціях, коли мова заходить про європейські серіали. Але у французькому кіно завжди особливий настрій, свій стиль і ідентифікація, яку самі французи називають exception culturelle (культурна винятковість). Mind заповнює цю прогалину і пропонує кілька французьких серіалів, які можуть вас зацікавити.

«Мистецтво злочину»

Фото: www.telestar.fr

Оригінальна назва: L'art du crime
Рік: 2017 (1 сезон)

Антуан Верле через розбіжності з начальством у забійному відділі вимушено стає детективом з розслідування незаконної торгівлі предметами мистецтва і пов'язаних з ними вбивств. Без професіонала у цій галузі дуже важко дістатися до мотиву і вийти на злочинця. Експерт зі школи Лувру Флоранс Шассан – знавець своєї справи, і їй неважко на око визначити оригінал і копію. Спочатку вона виступає консультантом, а згодом стає повноправним напарником Антуана. Тісна співпраця призводить не тільки до ефективної роботи, але й до особистих уподобань.

Чому варто дивитися. Легка і незвичайна детективна лінія з хитромудрими злочинами тісно перетинається із цікавими уроками з мистецтвознавства та любовною історією. Захоплюючі розслідування допоможуть поглянути на відомі полотна детальніше, адже в них часто закладено не лише глибокий сенс, а й таємниці, невидимі на перший погляд.


«Богомол»

Фото: imdb.com

Оригінальна назва: La Mante
Рік: 2017 (1сезон)

Детективний трилер «Богомол» – продукт студії Netflix, вироблений у Франції. Жанна Дебера (Кароль Буке) на прізвисько Богомол – серійний вбивця, народний месник, майже як Декстер Морган із серіалу «Декстер». Обидва стали свідками кривавого убивства своїх матерів, обидва вбивають тільки тих, хто, на їхню думку, цього заслужив: злочинців і насильників.

Майже 25 років Жанна відбуває довічне покарання. І раптом з'являється наслідувач, який детально копіює вбивства, вчинені Богомолом. Поліція вирішує піти на угоду з Жанною, щоб спіймати серійного вбивцю. Вона погоджується – але за умови, що її син Дамьен (Фред Тісто) буде працювати з нею – не дивлячись на те, що відрікся від матері-вбивці та минулого.

Чому варто дивитися. Незважаючи на неспішність розвитку сюжету, серіал тримає в напрузі. Несподівані повороти і сімейна лінія героїв з таємницями й скелетами у шафі додають драматизму.


«Таємниці розуму»

Фото: imdb.com

Оригінальна назва: Fortier
Роки: 2001-2004 (5 сезонів)

Дії цього франкомовного канадського серіалу з «Нової Франції» максимально наближені до реального життя і показані без прикрас. Поліцейські зі служби САС займаються розкриттям злочинів на ґрунті психічних і сексуальних розладів.

Головна героїня Анна Фортьє, психолог-криміналіст, справляється навіть з дуже заплутаними справами, хоча в житті вона досить розсіяна і неуважна людина. Психологія допомагає зрозуміти мотиви злочинців, і саме спостереження Анни за жертвами і підозрюваними призводять до злочинців. Занурюючись в глибини свідомості ґвалтівників, вбивць і психопатів та ризикуючи життям, Фортьє вдається запобігти кільком вбивствам.

Чому варто дивитися. Процес розслідування злочинів не може бути ефективним без знання психологічних особливостей людини. На відміну від більшості американських і скандинавських серіалів, тут немає сцен жорстокості й насильства. А окрім детективної лінії, серіал зачіпає історію самої Анни та її колег.


«Спіраль» / «Шестерінки»

Фото: variety.com

Оригінальна назва: Engrenages
Роки: 2005–2017 (6 сезонів)

Головними персонажами цього реалістичного та захоплюючого серіалу є поліцейські кримінального відділу. Серед них – самотня капітан-поліцейський без особистого життя, лейтенант, небайдужий до кокаїну і жінок, лейтенант – зразковий сім'янин. А також молодий прокурор, делікатний суддя і адвокат, яка береться захищати інтереси злочинців, часто порушуючи закон.

Сюжет першого сезону починається із виявлення в сміттєвому баку тіла румунської студентки, яка вчилася у Парижі і надавала ескорт-послуги. Всі сліди приводять до друга прокурора, відомого комерсанта, який знаходить молодих дівчат міністру, любителю жорстких розваг із садистськими нахилами. Основа сюжету третього сезону – реальна гучна кримінальна справа про вбивства на вокзалі у місті Перпіньян.

Чому варто дивитися. Підглянути механізм роботи французької судової і поліцейської систем. Реальні розслідування ведуть реальні люди, зі своїми недоліками й перевагами, намагаючись добре виконувати свою роботу, часто з ризиком для життя.


«Зникнення»

Оригінальна назва: Disparue
Рік: 2015 (1 сезон)

Дівчина Ліа не повертається додому після свята музики у Ліоні. Розслідування доручають комісару Моліна і його помічниці Каміллі. Батько дівчини береться за власне розслідування, не маючи алібі та відмовляючись співпрацювати з поліцією, – і сам потрапляє під підозру. В ході слідства виявляються нові деталі та факти з життя дівчини. Сюжет серіалу зосереджений багато в чому на психології героїв, шокованих трагедією.

Чому варто дивитися. Трагедія сім'ї власника невеликого ресторанчика і його дружини показана максимально реалістично. Детективну складову доповнює драматична: горе, зрада, брехня. Ланцюжок, який веде до причини трагедії, тримає інтригу до кінця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло