mind
Чим цікавий липневий театральний Underground: «Психоз о 4.48» та «Бійцівський клуб»

Чим цікавий липневий театральний Underground: «Психоз о 4.48» та «Бійцівський клуб»

Проект-переможець Taking The Stage від Британської Ради в Україні і бійка без правил за Чаком Паланіком

Цей матеріал також доступний російською
Чим цікавий липневий театральний Underground: «Психоз о 4.48» та «Бійцівський клуб»
Фото: teatr-aktor.kiev.ua

Чому Сару Кейн та Чака Паланіка турбували божевілля, смерть і суїцид, та як вони дивилися смерті у вічі – Mind пропонує огляд двох андерграундних вистав (18+) про темні сторони людської душі, які варто подивитися перед закриттям театрального сезону.

«Психоз о 4.48»

Театр «Актор»
вул. Велика Житомирська, 40
Найближча вистава: 18 липня о 19:00

Фото: kiev.karabas.com

Сюжет. Проект об'єднав мисткинь з Києва, Львова та Харкова, ставши переможцем конкурсу Taking The Stage від British Council в Україні. П’єсу англійської авторки Сари Кейн «Психоз о 4.48» поставила Роза Саркісян.

«Психоз о 4.48» – це вистава-кабаре, у якій поєднуються жага до життя, стосунки хворих та лікарів, а також циклічне планування смерті. Автори називають виставу психогенним шоу, в якому, втім, можна побачити просто дівич-вечір, де головні героїні намагаються зрозуміти себе.

Сара Кейн протягом багатьох років страждала маніакально-депресивним психозом і кілька разів проходила курс лікування у психіатричній клініці Maudsley Hospital. В 1999 році вже в іншій лікарні у стані глибокої депресії драматург наклала на себе руки, повісившись у ванній.

Фото: teatr-aktor.kiev.ua

Втомившись від нормальності, героїні вистави перебувають у пограничному стані, у світі експериментів зі своїми межами. Вони досліджують біль, який звільняє, і біль, від якого хочеться жити, монополізують право на маячню та право на те, аби сказати правду.

Вам сподобається, якщо: ви готові почути 10 пісень про мистецтво вмирати і зрозуміти, що досягти абсолютного прозріння неможливо, адже людина завжди перебуває у стані пізнання себе, і процес цей безперервний.

Вам не сподобається, якщо: ви не бажаєте виходити із «зони комфорту» класичного театру – «Психоз о 4:48» шокує й епатує, виносячи потоки свідомості героїнь на всезагальний огляд.

Фото: kiev.karabas.com

Головна причина подивитися: дослідити непрості стани Сари Кейн через її п’єсу, й відчути, що життя – одне, його не прожити «на чернетці», і як би важко не було всидіти на емоційній гойдалці з невдач і радості – важливо вхопитися за останню, бо покінчити з усім – надто просто.


«Бійцівський клуб»

Театр «Актор»
вул. Велика Житомирська, 40
Найближча вистава: 29 липня о 19:00

Сюжет. У центрі сюжету – герой, що страждає безсонням, викликаним неприйняттям суспільства споживання. Він також невдоволений тим, як американська культура подає поняття мужності. За порадою лікаря він відвідує відповідні групи підтримки – ці зустрічі допомагають подолати безсоння. Але лише на певний час. Згодом герой зустрічає таємничого чоловіка на ім'я Тайлер Дерден і створює підпільний бійцівський клуб як радикальну форму психотерапії.

Вам сподобається, якщо: ви готові абстрагуватися від однойменної екранізації Девіда Фінчера з Бредом Піттом, Едвардом Нортоном та Геленою Бонем Картер у головних ролях, і побачити театральну версію паланівського сатиричного роману від Ігоря Білиця.

Вам не сподобається, якщо: ви не бажаєте сприймати насилля, лайку і не надто приємні розмірковування персонажів про марність життя, які нехай і в радикальній формі – проте філософствують на як ніколи актуальні для суспільства теми.

Фото: teatr-aktor.kiev.ua

Головна причина подивитися: оцінити контркультуру на сцені камерного театру, порівняти роман та його інсценування, або навпаки – зацікавитися творчістю американського фантаста, який об’єднав у «Бійцівському клубі» головні «хвороби» нашої епохи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті