Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів

Вони будуть до вподоби любителям історій про скелети в шафі й пошуки правди

Цей матеріал також доступний російською
Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів
Кадр із серіалу "Субурра"

Італія – ​​країна не лише кінематографа, а й мафії, яка сформувалася на Сицилії в другій половині XIX століття. Відомі фільми про комісара Каттані, що боровся зі «спрутом», або про «хрещеного батька» Дона Корлеоне, який перебрався в Америку з Сицилії, вже стали класикою.

У новій добірці від Mind – сучасні детективні та кримінальні італійські серіали.

«Комісар Монтальбано»

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів
moustique.be

Оригінальна назва: Il commissario Montalbano

Рік: 1999–2019 (13 сезонів)

Робота режисера Альберто Сіроні – цикл детективів про інспектора Монтальбано, знятий за книгами Андреа Камільєрі. Комісар живе в мальовничій історичній частини Сицилії, де розташовані старовинні міста Італії, і розслідує там найзаплутаніші злочини. Основне місце дії – Рагуза, місто тисячі сходинок, мостів, палаців і соборів у стилі бароко. Сальво Монтальбано намагається відшукати істину в кожній справі попри протидію місцевої мафії, помножену на продажність місцевих чиновників. Хроніка заплутаних справ і складних розслідувань доповнена неординарним особистим життям головного героя: Сальво вибудовує непрості любовні стосунки з Лівією Бурландо, яка живе в Генуї, та приятельські й ділові – зі шведською подругою Інгрід Шестрем.

Чому варто дивитися. Сальво Монтальбано підходить до справ з певною часткою гумору: на Сицилії неможливо вижити, якщо не бути веселим і винахідливим. Легкий детектив «без крові», яких зараз не так вже й багато, а як бонус – подорож вузькими вуличками Італії з атмосферою сицилійської глибинки й морського узбережжя Самп'єрі. Можливо, після перегляду ви навіть забажаєте відправитися в подорож слідами серіалу. До речі, в інтернеті вже є прокладені маршрути.


«Субура»

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів
moviepilot.de

Оригінальна назва: Suburra

Рік: 2019 (2 сезони, продовжений на 3-й)

Серіал режисера Стефано Солліма заснований на однойменному романі Карло Боніні та Джанкарло де Катальдо. Кримінальний авторитет Самурай, який знає всі «входи й виходи», вирішує всі питання як із мафією, так і з високопоставленими політиками, продовжує боротьбу за землю Остії – передмістя Рима, яке він хоче перетворити на новий Лас-Вегас. У центрі протистояння – амбітні персонажі: ватажок банди в Остії Ауреліано Адамі, член циганської банди Спадина Анаклет, молодий поліцейський Габріеле Марчіллі, фінансовий аудитор Сара Монаші, яка шукає нового союзника Ватикану, і політик Амедео Чінаглія.

Чому варто дивитися. Якщо ви бачили перший сезон, то неодмінно чекали на продовження цієї реалістичної кримінальної драми. Боротьба за землю в передмісті Рима між організованою злочинністю, корумпованими політиками й Ватиканом перетворюється на справжню криваву війну. Велика частина історії вигадана, але вона, безумовно, дає уявлення про реалії, з якими місто стикалося протягом багатьох років.


«Комісаріат Піццофальконе»

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів
imdb

Оригінальна назва: I bastardi di Pizzofalcone

Рік: 2017–2018 (2 сезони)

Дії детективного серіалу від творця Мауріціо Де Джованні відбуваються в Неаполі. Поліцейський відділок у Піццофальконе – на межі закриття. Джузеппе Лохаконо, несправедливо звільнений і направлений у Піццофальконе «на покарання», є найблискучішим з інспекторів, що не тільки сколихне застояне життя комісаріату й врятує його від закриття, а й згуртує команду, кожному з учасників якої більше нема чого втрачати. У результаті розкриття заплутаної справи про вбивство і укріпленої у такий спосіб репутації відділку начальство дозволяє їм і далі розслідувати складні справи.

Чому варто дивитися. Відмінне поєднання детективної складової і стосунків персонажів. Головні герої, кожен зі своїм характером, не вписуються в «правильні» загальноприйняті норми: Джузеппе Лохаконо – розлучений інспектор, який сумує за дочкою; Лаура Пірас – чарівна й самотня прокурор, повністю віддана роботі; Джорджо Пізанелло одержимий серією смертей, поспішно класифікованих як самогубства, розмовляє зі своєю покійною дружиною; Марко Арагона – молодий агент із хорошої сім'ї, але з поганою освітою, вдає з себе карикатуру на американського поліцейського, але врешті решт його відмінна інтуїція допомагає всій команді; Алессандра «Алекс» Ді Нардо – експерт зі зброї, була відправлена ​​в Піццофалконе за те, що мимоволі застрелила боса; живе з батьками, від яких приховує свою сексуальну орієнтацію; Франческо Романо, який «відзначився» жорстоким ставленням як до колег, так і до близьких, відправлений у Піццофалконе за те, що майже задушив підозрюваного.


«Темний ліс»

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів
tvzap.kataweb.it

Оригінальна назва: Il bosco

Рік: 2015 (міні-серіал)

Міні-серіал режисера Ероса Пульєллі. Професор психології Ніна Феррарі повертається до рідного міста, прийнявши пропозицію про роботу в місцевому університеті. Одна з її цілей – дізнатися правду про зникнення матері, яка залишила її 20 років тому. Дорогою героїня потрапляє в автомобільну аварію, побачивши дівчину Саманту, що біжить лісом, переслідувана дивною людиною в чорному плащі. Через кілька днів дівчину було знайдено мертвою. Ніна, яка  впевнена, що смерть не була випадковою, починає розслідування, яке приводить на те саме місце в лісі, де вона востаннє бачила свою матір.

Чому варто дивитися. Триллер-драма з закрученим сюжетом затягує глядача повністю. Секрети, які зберігав ліс і жителі містечка протягом тривалого часу, виявляться несподіваними навіть для знавців детективного жанру.


«Під прикриттям»

Мафія і не тільки: 5 італійських серіалів для грозових травневих вечорів

Оригінальна назва: Sotto copertura

Рік: 2015–2017 (2 сезони)

Серіал режисера Джуліо Манфредонія заснований на реальній історії арешту ватажка злочинного клану Касалеси Антоніо Йовіне (1 сезон) і Мікеле Загарія (2 сезон).

Головний герой Мікеле Романо – керівник мобільної групи Неаполя, натхненний фігурою Вітторіо Пізані. Йому і його команді внаслідок тривалого стеження вдається заарештувати голову найпотужнішого клану Каморри «Касалеси» – Антоніо Йовіне. Однак через 13 місяців після цих подій у мафіозного угрупування з'являється новий бос, ще більш жорстокий і безжалісний – Мікеле Загарія, якому протягом довгих 16 років вдавалося переховуватися від правосуддя.

Чому варто дивитися. Мафія безсмертна, корупція незнищенна. Вони паразитують на вічних принципах сімейності, дисципліни та ієрархії. Серіал показує, що в усі часи були й будуть люди з честю й совістю, які готові боротися з цією хворобою суспільства. Можливо, комусь серіал видасться дещо наївним і занадто мелодраматизованим через підкреслену любовну лінію, але це стане зрозумілим уже тільки під час перегляду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті