Прем’єра тижня: «Річард говорить “Прощавай”»

Прем’єра тижня: «Річард говорить “Прощавай”»

Чим може зацікавити трагікомедія із Джонні Деппом у ролі смертельно хворого професора

Этот материал также доступен на русском
Прем’єра тижня: «Річард говорить “Прощавай”»
Фото: IMDb

Сюжет. Річарду, професору коледжу, лишилося пробути на цьому світі шість місяців – через невиліковну форму раку. Тому чоловік вирішує жити на повну, нехтуючи всіма загальноприйнятими правилами суспільства.

Страшний діагноз змушує Річарда до вибору: замислитися над сімейними проблемами чи просто заплющити на них очі? Дружина запитає: «Що з нами сталося?», на що головний герой відповість: «Життя». Під цим мається на увазі зокрема й те, що його жінка перебуває у близьких стосунках з його босом, а Річард – у своєму новому стані – готовий і здатен звабити офіціантку на робочому місці одразу після зустрічі. Але це все вже ніби перебуває за межами добра і зла – адже відтепер всі заборони знято, а таємні бажання можуть нарешті здійснитися. Свідками такого гучного «прощання з життям» мимоволі стають студенти професора – молоді хлопці й дівчата, яким, здавалося б, ще надто рано думати про смерть. Але так здається лише спочатку...

В українському прокаті: з 23 травня

Бекґраунд. Джонні Депп опинився в центрі іміджевої кризи через звинувачення у домашньому насильстві. Тому деякі іноземні кінокритики вважають участь актора у проекті «Річард говорить “Прощавай”» (The Professor) – у стрічці червоною лінією проходить посил «Прощавайте, правила!» – свого роду вивільненням від тиску суспільства і розповіддю про просту Людину. Не чарівника, не пірата, не шаленого шоколадного магната чи гангстера, а саме про людину – з усіма її примхами, слабкостями і «демонами».

Прем’єра тижня: «Річард говорить “Прощавай”»
Фото: IMDb

Основні зйомки фільму почались 25 липня 2017 року у Ванкувері. Режисером та сценаристом виступив Вейн Робертс. 2016 року він зняв стрічку «Кеті їде» (Katie Says Goodbye). У центрі сюжету також була історія змін, які відбуваються з особистістю під впливом зовнішніх обставин.  Головна героїня – дівчина перехідного віку, що працює офіціанткою в маленькому провінційному містечку на південному заході США і мріє переїхати до Сан-Франциско, але її плани змінюються після знайомства з колишнім ув'язненим, в якого вона закохується.

Вам сподобається, якщо: вам цікаво побачити черговий фільм за участі Джонні Деппа, але ви готові до того, що це не пригодницька стрічка, а легка розповідь про нелегкий час у житті одного героя.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові до обмірковування теми хвороб, відчутно приправленого гумором та іронією, коли до смерті ставляться не як до трагедії, а приймають цей факт без жалю.

Прем’єра тижня: «Річард говорить “Прощавай”»
Фото: IMDb

Головна причина подивитися: побачити драмеді про переосмислення життя та пріоритети, коли думаєш, що усе життя попереду, а насправді воно тут і зараз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті