Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Майте на увазі: головні події 12–20 жовтня

Майте на увазі: головні події 12–20 жовтня

Чемпіонат з майстерності в приготуванні барбекю, нідерландська моноопера «Людський голос», Маркет кераміки та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Цей матеріал також доступний російською
Майте на увазі: головні події 12–20 жовтня
Фото: Facebook / Всі. Свої Дім та декор

У суботу, 12 жовтня на Арт-заводі Платформа (вул. Біломорська, 1) відбудеться другий чемпіонат з BBQ від команди Ulichnaya Eda.

Серед журі – представники всесвітніх BBQ-асоціацій. Змагання відбудуться з використанням найкращого професійного обладнання. А на всіх уболівальників чекають кінофільми Скорсезе для дорослих, розваги для дітей і звичайно – безліч стейків, ребер і шашликів, шанс потрапити у народні дегустатори, майстер-класи з тонкощів приготування барбекю, соусів та копченостей.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок об 11:00. Вартість квитків: 110 грн.


У неділю, 13 жовтня у київському Планетарії (вул. Велика Васильківська, 57/3) можна здійснити подорож Сонячною системою. Під час подорожі будуть заплановано вісім зупинок – саме стільки планет знаходиться у нашій Сонячній системі. А саме: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

З моменту відкриття 1930 року і до 2006 року Плутон був дев’ятою планетою Сонячної системи. Проте 2006 року Міжнародний астрономічний союз дав офіційне визначення, що таке планета. Плутон не відповідає формальним ознакам, що вказані у цьому визначені. Тому він був відправлений до нової категорії карликових планет. А щоб уже не було геть образливо, Плутон включили до списку малих планет під номером 134 340. Втім, деякі вчені і до тепер схильні вважати Плутон планетою.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: unsplash.com

Початок о 14:00. Вартість квитків 100-200 грн.


У понеділок, 14 жовтня у творчому просторі Projector (вул. Кожум’яцька, 10) відбудеться перша презентація-дискусія книги «Історія мистецтва», що вийшла друком у видавництві Vivat. Це новий формат спілкування видавців з аудиторією: тему задає книга, а спікери – практики з зазначеної книжкової теми. Під час міні-лекції вони ділитимуться власним досвідом та обговорюватимуть ідеї з книги разом з присутніми. Темою цієї лекції стане «Людина та мистецтво». Запрошені спікери – Віктория Мошкович , дизайнер-графік та рекламіст з 15-річним досвідом роботи, розповість про те, чому люди займаються мистецтвом і як митці впливають на світ; а Tетяна Славіч поділиться власним досвідом, як це – бути посередником між художником та глядачем, допомагати сприймати мистецтво.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Реєстрація за посиланням


У четвер, 17 жовтня у театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – Mono Opera про жінку, її колишнього і решту світу «La Voix Humaine Facetime»/«Людський голос». Музика – Франсіс Пулєнк, текст – Жан Кокто.

За сюжетом, жінка середнього віку розмовляє телефоном зі своїм колишнім коханцем, з яким у неї були стосунки протягом п'яти років. Наступного дня він одружується з іншою жінкою, що доводить головну героїню до відчаю. Таким був оригінальний сюжет La voix humaine первісно у Жана Кокто (який він створив для чудової французької актриси бельгійського походження Берти Бові), коли одну з найгучніших одноактних п'єс великого майстра поетичного кіно і сюрреалізму Франсіс Пулєнк перетворив на оперу для однієї співачки. Спочатку це були Деніз Дюваль і Едіт Піаф, а потім тривалу на півтори години «телефонну» вокальну партію виконували Марія Каллас і Галина Вишневська, Джессі Норман і Рената Скотто. 

«Людський голос» – перш за все, драматичний твір, з яким встигли попрацювати і Інгрід Бергман (фільм Теда Котчеффа), і Анна Маньяні (фільм Роберто Росселіні), і Педро Альмодовар («Жінки на межі нервового зриву»).

Mono Opera «La Voix Humaine Facetime»/«Людський голос» представить сучасну версію для голосу і фортепіано. Нідерландський режисер-постановник Кріс Колміс створив абсолютно нове прочитання і сприйняття, додавши новий вимір Facetime до цієї класичної постановки.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: http://theatreonpodol.com/afisha/lyudskyj-golos/

Початок о 19:00. Вартість квитків 100-600 грн.


У п’ятницю, 18 жовтня у Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12) можна відвідати виставку 12 фіналістів 6-го незалежного конкурсу молодих українських художників #МУХі 2019.

Паралельно з виставкою буде йти освітня програма «Випробування меж» – лекції та майстер-класи експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проєкту AEQUO Law Firm, а також лекції від молодих українських мистецтвознавиць.

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 10:00. Деталі за посиланням.


У неділю, 20 жовтня на Десятинній, 12 проходитиме Маркет кераміки. Українські майстри гончарної справи збираються, щоб поділитися результатами своєї праці. Організатори обіцяють чекати на посуд, панно, світильники, кашпо, горщики для квітів та багато іншого.

Майте на увазі: головні події 12 – 20 жовтня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 10:00. Вхід вільний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті