Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Том Хіддлстон у ролі Коріолана, театральна прем’єра «Вийшов месник із туману…» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Для тих, хто насидівся вдома, на дачі чи на балконі під час карантину, Mind поновлює афішу найцікавіших культурних подій української столиці, щоб прикрасити ваші вечори та вікенди. Бо культурна пожива покращує психологічне здоров’я, а від стану останнього, як не дивно, залежить багато процесів у людському організмі.

Детальніше про цікаві івенти – у нашій першій вересневій добірці.

У суботу, 5 вересня, у кінотеатрі Cinema Citi Ocean Plaza (вул. Антоновича, 176) можна побачити британську постановку «Коріолан» з Томом Хіддлстоном у головній ролі. Шекспірівська трагедія про суворого воїна, який не витримав випробувань славою і політикою, та якого кожен із героїв п’єси намагається зробити маріонеткою у власній грі, але щоразу ці зусилля розсипаються в пил…

Вистава демонструватиметься англійською мовою з українськими субтитрами.

Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Початок о 16:00. Вартість квитків 170 грн.


У неділю, 6 вересня у парку імені Тараса Шевченка – літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба». Проєкт реалізовано за підтримки Держкіно України. У програмі – авторське кіно, гучні вітчизняні прем’єри, стрічки, що зібрали найбільшу касу й отримали призи на кінофестивалях, дитяче та підліткове кіно. Зокрема, «Крути 1918», «Істальгія», «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» та інші.

Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Початок о 21:00. Вхід вільний.


У неділю, 6 вересня у кінотеатрі «Жовтень» йтиме фільм «Джуді» із Рене Зеллвеґер у головній ролі.

Зима 1968 року, леґенда шоу-бізнесу Джуді Ґарленд прибуває до Лондона, щоб п’ять тижнів грати в успішній виставі «Все місто говорить». Минуло 30 років, відколи вона стала всесвітньовідомою завдяки «Чарівнику країни Оз», але навіть якщо її голос і ослаб, його драматична потужність лише зросла. Поки вона готується до вистави, свариться з менеджерами, причаровує музикантів і згадує минуле з друзями та прихильниками, її дотепність і теплота підкорює глядача. Навіть її мрії про кохання не втрачають своєї сили, коли вона занурюється в шалений роман із Мікі Дінсом – її майбутнім п’ятим чоловіком.

Біографічна драма отримала «Золотий глобус» та «Оскар» за найкращу жіночу роль та ще 10 нагород і 50 номінацій.

Початок о 17:45. Вартість квитків 95 грн.


У п’ятницю, 11 вересня, у Залі Ігоря Славинського театру на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б) відбудеться прем’єра чорної комедії «Вийшов месник із туману…» у постановці Євгена Мерзлякова, переможця конкурсу Британської Ради «Taking the Stage» за виставу «Легені».

Життя непередбачуване – зараз ти сидиш за паперами, будуєш плани на майбутнє, а за мить надходить лист від тітки: «Приїзди. Я помираю». Ти мчиш до неї – прощатися і чекати на спадок, начхавши на заборони шефа. Відкриваєш двері і потрапляєш у дім, де зупинився час, а кожне твоє сьогодні – в очікуванні завтра.

«Глобальний світ диктує людству жорсткі правила, позбавляючи нас найнеобхідніших почуттів, тим самим лишаючи травми, які ми інколи не усвідомлюємо. Ми потребуємо опіки, любові, уваги, не намагаючись дати їх навзаєм. Й інколи несподівано отримуємо їх від тих, від кого не очікуємо», – коментує режисер-постановник.

У головних ролях – провідна акторка театру на Подолі Софія Пісьман та Максим Грубер.

Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Початок о 19:00. Вартість квитків 300 грн.


У неділю, 13 вересня, у Музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17) можна відвідати експозицію, на якій представлено лише ті живописні та графічні роботи Матвія Вайсберга, які могли б увійти до його власного «уявного музею».

Цей термін належить французькому культурологу Андре Мальро, який вважав, що кожна епоха і кожна людина складає власний пантеон найкращих витворів мистецтва. Матвій збирає персональний «уявний музей» не віртуально, а з пензлем у руці.

Особливий жанр своїх робіт, присвячених творчості старих майстрів, він офіційно визначає як «штудії», а неофіційно – «освідчення у коханні». Приблизно так, але кожен на свій манер, Рубенс і Мане вивчали Тіціана, а Пікассо і Бекон – Веласкеса. Однак діалог художника з класикою відбувається не тільки у режимі «штудій», вже знайомих завсідникам виставок галереї «Дукат». У Музеї Ханенків глядачам доведеться самим вирішувати, як називати його нові й досі ще ніде не представлені твори. Рефлексіями? Метафорами? Або якось інакше, – адже в них вкладено самопізнання майже п’яти століть олійного живопису, що безперервно змінювався, рефлексував, бунтував і заперечував сам себе, втім продовжувався і, як засвідчують картини Матвія Вайсберга, – далі буде.

Майте на увазі: головні події 5–13 вересня

Початок о 10:30. Вартість квитків 25-90 грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло