Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Вихід в онлайн: які вистави подивитися не виходячи з дому

Вихід в онлайн: які вистави подивитися не виходячи з дому

Й організувати собі культурний карантин із театром у смартфоні

Вихід в онлайн: які вистави подивитися не виходячи з дому
Сцена з вистави «Шинель»
Фото Ira Marconi

Новий локдаун забороняє культурно-масові заходи. Тож, походи до театру для багатьох поціновувачів мистецтва тимчасово скасовуються. Поки театри формують графіки переносу вистав, деякі з них пропонують публіці створити театр вдома.

Mind зібрав найцікавіші відеоверсії спектаклів, які можна переглянути безкоштовно чи за доволі символічну плату. 

«Для наших диких душ» 

Міждисциплінарна швейцарсько-українська театралізована вистава «Для наших диких душ» створена за мотивами роману Бориса Віана «І ми знищимо всіх потворних» (1948) митцями з України та Швейцарії.

Абсурдний та кумедний трилер. Головні герої втягнуті у поліцейське розслідування, що веде їх до викриття лабораторії божевільного лікаря – доктора Маркуса Шутца, який вирішив знищити всю потворність нашої планети, створивши клони «красивих» людей.

Вистава демонструється французькою та українською мовами з субтитрами.

Перегляд за посиланням


Опера «Стус: Перехожий» 

Медитативна камерна опера про любов, ніжність і тендітність життя. Прем'єра відбулася під час Dream ГОГОЛЬfest, що проходив 4-6 вересня 2020 року в Херсоні. 

Драматург KLIM якось приніс на заняття декілька віршів Василя Стуса. Так з'явився проєкт, ідеєю якого стало дати прозвучати Стусу, змістам його поезії. У цих віршах вже все є: ритм, стиль, сенси, мелодія. І праця дахівців – це спроба максимально добути з них закладене Стусом. 

Перегляд за посиланням.


«Take off». Опера просто неба 

Натхненна Херсоном опера від режисера Влада Троїцького і формації Nova Opera, композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

Відірватися та злетіти. Побачити небо, побачити мрію свою. Не сидіти в печалі і не говорити, що у тебе нічого немає. У тебе все є. 

Перегляд за посиланням.


«Безкінечна подорож, або Енеїда» 

Багатовимірний путівник світом «Енеїди» Івана Котляревського від Агенції АртПоле. 

Уривки з поеми Котляревського тут міксуються з фрагментами есеїв Андруховича, барокова гітара з електронікою, а ілюстрації до «Енеїди» різних авторів, років і стилів  – з  документальними фото сучасної Полтави та авторською анімацією. 

У проєкті багато натяків і цитат – візуальних, музичних, поетичних. Втім, режисерка Оля Михайлюк не вимагає від глядача їх буквального зчитування. Скоріше, навпаки: пропонує довіритися й просто прогулятися тією особливою Україною, яку з різницею в два століття творять Котляревський і Андрухович.

Перегляд за посиланням.


«Камінний господар» 

«Театр 360 градусів» та Театр на Подолі показують відеоверсії театральних постановок з інтеграцією в них 3D копій акторів та декорацій. 

Поетеса зламу століть. Так називають Лесю Українку, яка дуже тонко відчувала та описувала природу людських відносин. У центрі сюжету спокусник Дон Жуан, егоїстична Донна Анна і камінний, консервативний командор дон Гонзаго де Мендоза.

Дон Жуан у письменниці постає не таким, як його літературні прообрази авторства Гофмана, Мольєра, Моцарта, Байрона чи Пушкіна. Адже він тримається гордо, прагне волі і йде за щирим покликом свого серця! У цій любовній пригоді кожен прагне щастя… Та якою ціною? І чиї життєві принципи виявляться сильнішими? 

Онлайн-трансляція відбудеться 28 березня о 19:00.

Вихід в онлайн: які вистави подивитися не виходячи з дому

«Шинель» 

У департаменті…  Краще не називати, в якому департаменті, служив один чиновник, взагалі нічим не примітний, низенький на зріст, трохи рябуватий, зі зморшками по обидва боки щік. Прізвище його було Башмачкін. Ім’я – Акакій Акакійович. Навряд чи де можна було знайти людину, яка так служила би своїй посаді. Він служив не просто ретельно, – ні, він служив з любов’ю. Із довічного титулярного радника глузували всі, хто насідає на тих, хто не здатен кусатися.

Втім, у своєму переписуванні йому ввижався свій розмаїтий і приємний світ.

Так і пройшло би мирне життя чоловіка до глибокої старості, якби не було різних лих, розсипаних на життєвій дорозі – в житті нашого героя з’явився світлий гість в образі Шинелі, яка вкрай змінила його злиденне життя. 

Відкрито реєстрацію на безкоштовні покази з 1 до 10 квітня.

Вихід в онлайн: які вистави подивитися не виходячи з дому
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті