Майте на увазі: головні події 8–16 травня

Майте на увазі: головні події 8–16 травня

Кінотеатральна прем’єра нового екшну від Гая Річі, фестиваль анімації «Annecy» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Майте на увазі: головні події 8–16 травня
Кадр зі стрічки «Гнів людський»
kinoafisha

Нарешті культурні інституції відкрили свої двері для відвідувачів. А Mind традиційно зібрав найцікавіше з мистецького життя столиці – виставки, фільми та вистави. Детальніше – у нашій добірці. 

У суботу, 8 травня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – вистава «Камінний господар» за Лесею Українкою. 

Поетеса зламу століть. Так називають Лесю Українку, яка дуже тонко відчувала та описувала природу людських відносин. Нині перед вами – режисерська версія любовної божевільної драми у постановці Івана Уривського. У центрі сюжету – спокусник Дон Жуан, егоїстична Донна Анна та камінний, консервативний командор дон Гонзаго де Мендоза.

Дон Жуан у письменниці постає не таким, як його літературні прообрази авторства Гофмана, Мольєра, Моцарта, Байрона чи Пушкіна. Адже він тримається гордо, прагне волі і йде за щирим покликом свого серця. У цій любовній пригоді кожен прагне щастя… Та якою ціною? І чиї життєві принципи виявляться сильнішими? 

Майте на увазі: головні події 8–16 травня

Початок о 18:00. Вартість квитків 200-700 грн. 


У неділю, 9 травня у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) триватиме Фестиваль анімації «Annecy», один з найбільших анімаційних фестивалів у всьому світі. Організатори зібрали програму найкращих мультфільмів за останні три роки. Кожен мультик відрізняється унікальним авторським стилем, технікою анімації і розповіддю. Історія, міркування про смерть і втрати, погляд на розум людини зсередини, сюрреалістичні фантазії про внутрішній світ дитини, філософська притча – програма покаже сюжети на будь-який смак і колір.

Учасники Sundance і офіційної програми Каннського кінофестивалю, номінант на премію «Оскар», мультфільми, відмічені призами глядачів і журі – чекають на свого глядача і готуються піднести чимало сюрпризів і приємно здивувати. 

Розклад - на сайтікінотеатру. Вартість квитків від 65 грн. 


У неділю, 9 травня – останній день виставки Олесі Трофименко «Приховане» у The Naked Room (вул. Рейтарська, 21). Експозиція містить серію живописних полотен з елементами вишивки, – над ними художниця працювала останні півтора роки. 

Трофименко працює як художниця-постановниця у кіно, що надає її живопису впізнаваного кінематографічного характеру,  – ніби це кадри з добре знайомого фільму.

Важливим у цій серії є також поєднання реалістичного живопису, який тривалий час був інструментом переважно академічного мистецтва, та ручної вишивки, яка в українській культурі традиційно вважається декоративно-ужитковим ремеслом. Поєднані у роботах Олесі, ці техніки набувають нового сенсу та позбавляються стереотипних асоціацій.

За основу полотен Олеся бере знайдені зображенням: фотографії друзів та знайомих з власного архіву, світлини із соціальних мереж, інтернету та телебачення. У галерея сучасного мистецтва ці зображення набувать нової символічної та матеріальної цінності. 

Майте на увазі: головні події 8–16 травня

Початок об 11:00. Вхід вільний. 


У четвер, 13 травня у вітчизняний прокат виходить стрічка Гая Річі «Гнів людський» у жанрі екшн-трилер. 

Гілл – загадковий і холодний британський джентльмен, але всередині нього палає жага правосуддя. Переслідуючи свої цілі, він має намір знайти замовника серії багатомільйонних пограбувань, що приголомшили Лос-Анджелес. У цій заплутаній грі у кожного своя роль, але винні обов'язково пізнають гнів людський… 

Розклад сеансів – на сайтах кінотеатрів. Вартість квитків від 100 грн. 


У неділю, 16 травня у Музеї Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) можна відвідати виставку Івана Марчука «Я ЄСМЬ…».  Це ювілейний ретроспективний проєкт митця, чиє ім’я віднесене до сотні геніїв людства та чия творчість вже понад півстоліття збурює свідомість глядачів. На виставці представлені твори з власної колекції художника, деякі з них експонуються вперше. Разом з тим, експозиція містить картини з приватних колекцій та Національного художнього музею України, котрі ще не виставлялися на широкий загал. 

Майте на увазі: головні події 8–16 травня

Початок об 11:00. Вартість квитків 130 грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті