Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

На танцювальній хвилі заходимо в осінь

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Якось непомітно і дуже швидко пролетіло літо (метеорологічне літо у нас тривало, до речі, понад чотири місяці), і настала осінь... Додамо сірим дощовитим будням яскравих фарб із вересневою музичною добіркою від Mind.

Sparks – Left Out In The Cold

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Нестаріючі оптимісти Sparks продовжують  радувати новою музикою.  Майже через 50 років після дебютного альбому їм все ще вдається звучати свіжо в альбомі A Steady Drip, Drip, Drip (2021). На хвилиночку: Расселу 72 роки, а Рону – 75. Ветерани авангардного бароко-глем-панк-поп-року  продовжують своє осіннє відродження у 24-му альбомі. Дотепні і культурологічні тексти залишаються фірмовою відзнакою Sparks.

Партнерський альбом  2015 року з Franz Ferdinand  знов підвищив їхню популярність. А завдяки новій музичній співпраці на великому екрані з режисером Леосом Караксом у фільмі «Аннет» брати здобули нових прихильників по всьому світу.


John Grant – Preppy Boy

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Рушійна електродискотека «Preppy Boy» від колишнього фронтмена гурту Czars Джона Гранта. «Любов – це магія, подобається вам це чи ні», але це основна тема альбому Love Is Magic (2020). Веселий, сміливий:  в ньому переважають фантазії синтезатора та електроніка, але вони теж можуть передавати емоції. Грант трошки відійшов від пишної оркестрової поп-музики, фортепіанних балад та теплих мелодій, розвиваючи свої таланти та експериментуючи зі звуками. Цього разу він догодив навіть найвибагливішим фрікам.


Alphaville – Ain't It Strange

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Prostitute (1994) – один з найкращих альбомів німецької групи Alphaville. Він ані трохи не постарів й досі звучить актуально, ніби написаний сьогодні. Кількість різних стилів музики і філософські тексти від однієї пісні до іншої вражає і показує, який широкий діапазон має група. Тож, якщо ви асоціюєте Alphaville тільки з їх хітом Forever Young, то з цим альбомом ви відкриєте їх по-новому.


Tindersticks – Man Alone (Сan’t Stop the Fadin’)

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

Альбом Distraction (2021) британського гурту  Tindersticks дещо відрізняється від того, що нам знайоме, але це дуже круто, що вони експериментують. Композиція «Man Alone» триває 11 хвилин, але це зовсім не нудно, ви можете її слухати де завгодно чи танцювати, якщо захочете.  Пісня захопить своєю ритмікою великого міста, де людина завжди почувається самотньо.

Якщо альбом No Treasure But Hope 2019 року – чуттєвий і романтичний, хоч і з нотками песимізму, який їм притаманний, то у нового релізу трохи «колючий» і нервовий темперамент, як і у цього пандемічного року. 


The Strokes – The Adults Are Talking

Плейліст вересня: Sparks, John Grant і не тільки

The New Abnormal (2020) – шостий альбом групи The Strokes (і перший за сім років), здебільшого «почувається» легко і вільно. Два десятиліття тому група зробила нервову рок-музику законним фетишем. Тепер з’явилася нова енергія, а ілюструє її картина Bird on Money Жан-Мішеля Баскіа на обкладинці.

Хлопці стали старші і мудріші. Альбом звучить, як повсякденне життя у Нью-Йорку чи іншому місті. Це самотній і дещо похмурий час в період пандемії, але життя продовжується, і ми повинні святкувати маленькі перемоги, бути щасливими та досягати поставлених цілей: десь так можна зрозуміти посил кліпу «The Adults Are Talking».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті