Прем'єра тижня: «Веном 2: Карнаж» Енді Серкіса

Прем'єра тижня: «Веном 2: Карнаж» Енді Серкіса

Чого чекали від продовження гучного сіквела та чому не всі отримали бажане

Прем'єра тижня: «Веном 2: Карнаж» Енді Серкіса
Фото: DR

Сюжет: Детектив Патрік Малліган зв'язується з Едді Броком, аби журналіст написав про серійного вбивцю-психопата Клетуса Кеседі – він наполіг на тому, що надасть важливу інформацію виключно Брокові. Згодом Кеседі засуджують до смертної кари, але перед цим він вдається до провокації, вкусивши Едді... Частинка Венома потрапляє до серійного вбивці, через що він перетворюється на Карнажа – потужного червоного симбіота.

У ролях: Том Харді, Вуді Харрельсон, Мішель Вільямс, Наомі Харріс та інші.

В українському прокаті: з 14 жовтня 2021 року.

Бекграунд. «Веном» Рубена Фляйшера, що вийшов 2018 року став суперхітом у світовому прокаті, зібравши $856 млн при бюджеті в $100 млн. Такого успіху напевно не очікували навіть головні оптимісти студії Sony, адже поява Венома в третьому «Людині-павуку» від Сема Реймі залишила неоднозначні враження (якщо коротко: він просто там був ні до чого).

Що ж, тепер-то творці отримали можливість розвивати нову серію за своїми правилами, а не думати лише про те, як вдало доповнити героїчний шлях Людини-павука. Власне, тепер Веном має власний шлях, і перипетії сіквела нам підказали ще в першій частині, коли показали Клетуса Кеседі, який у коміксах перетворювався на Карнажа – ще страхітливіший різновид симбіота.

Замість Фляйшера в режисерське крісло сів Енді Серкіс, однак при перегляді так і не вдалося відзначити будь-які помітні зміни на краще. Більш того, як фільм «Веном 2: Карнаж» значно погіршав структурно, а про нового ворога головного героя навіть не хочеться згадувати після перегляду. Невже на етапі написання сценарію нікого не хвилювало, що Клетус Кеседі – жахливий? І ні, він жахливий не лише через свої діяння, а геть з іншої причини – персонаж нагадує колоду, яку занурили в червону фарбу для страхітливого вигляду. Неприродні емоції, алогічні вчинки… А любовна лінія Кеседі та його давньої знайомої, Френсіс Баррісон (вона ж – Вереск), радше дратує, аніж бентежить.

Були сподівання на те, що хоча б протистояння з Веномом вийде напруженим і захоплюючим. Але воно здебільшого нагадує якесь доповнення до першої частини – сумбурне й таке, що не виправдовує надій. Візуально фільм також не зміг зробити крок уперед, оскільки всі сутички між симбіотами періодично перетворюються на екранне «мило», тож екшену перманентно бракує свіжих ідей.

Прем'єра тижня: «Веном 2: Карнаж» Енді Сьоркіса

А як же позитивні моменти, чи можна бодай щось позначити як «+»? На щастя, є і позитив. Взаємодія Едді Брока та Венома, як і раніше, смішить – тут не стали змінювати працюючу формулу, тому просто продовжили чудернацький балаган із першої частини. Ось тільки який у цьому балагані сенс, коли історія розвалюється на частини, а швидкоплинна сутичка з головним лиходієм швидше неприємно дивує, ніж змушує втискатися в крісло?

Вуді Харрельсон потенційно міг стати головною зіркою картини – він для цього мав карт-бланш у вигляді героя-психопата і симбіота, чия сила практично безмежна. Глядачі ж отримали кліше в кожній сцені за його участю, і жодна харизма не здатна оживити мертвонародженого персонажа, чия мета, швидше за все, виступити тимчасовим додатком до Венома (а який був потенціал за коміксами!). Харрельсону банально нема чого грати в цьому фільмі, відповідно, йому немає чим і дорікнути; це ж стосується і Наомі Харріс, якій дісталася героїня, що викликає ще більше запитань.

Прем'єра тижня: «Веном 2: Карнаж» Енді Сьоркіса

Вам сподобається, якщо: ви любите максимально поверхове та легке кіно, головною метою якого є виключно півторагодинна розвага і нічого понад це.

Вам не сподобається, якщо: ви прагнете отримувати якісний продукт навіть у рамках жанру кінокоміксу, оскільки «Веном 2» настільки паразитує на яскравому зв'язку Едді Брока й інопланетного симбіота, що решта складові стрічки – або сирі, або відверто невдалі.

P.S. Поки подібні сиквели приноситимуть гроші, сенс у подальших продовженнях буде завжди, адже на першому місці незмінно стоїть отримання прибутку. У такій ситуації хочеться побажати одного – щоб за сценарій відповідали інші люди. І тут все лежить на поверхні: творці самі стали нагадувати Едді Брока, який зіткнувся з великими проблемами, тоді як щось усередині них наполегливо вимагає одного: продовжувати будь-що.

Якщо ви все-таки підете на сеанс, тоді не пропустіть сцену після титрів – вона дасть уявлення, в якому напрямку франшиза розвиватиметься далі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті