Масштабна кібератака в Україні, або що це за вірус Petya. А

Масштабна кібератака в Україні, або що це за вірус Petya. А

Тип вірусу – вірус-вимагач

27 червня, напередодні свята Дня Конституції, потужний вірус заблокував безліч комп’ютерів по всій країні. В тому числі банків, енергетичних компаній та інформаційних агентств. Тип вірусу – вірус-вимагач, за розблокування він вимагав $300. Назва – Petya. A.

Масштабна вірусна атака почалася з України, практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних комп'ютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом були заблоковані всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», Ощадбанку, мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багатьох інших компаній, установ та організацій – перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».

У Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ запевнили, що всі стратегічні підприємства, в тому числі підприємства, відповідальні за безпеку держави, працювали у штатному режимі. Ситуація залишалася під повним контролем фахівців із кібербезпеки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло