MH17: найбільша авіакатастрофа в історії України

MH17: найбільша авіакатастрофа в історії України

За кількістю загиблих вона увійшла в десятку найбільших за всю історію авіації

Этот текст также доступен на русском

17 липня 2014 року близько 16:20 над селом Грабове було збито літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines. На борту MH17 перебувало 298 людей – пасажири та члени екіпажу. Ніхто не вцілів. Жертви трагедії походили із 17 країн, серед них найбільше було громадян Нідерландів – 196.

Після падіння літака його частини було розкидано на площі у 50 кв. км. Представників ОБСЄ до місця катастрофи бойовики не пускали практично до 19 липня.

Дуже швидко Міжнародна слідча група виявила, що літак збили ракетою російського виробництва «Бук». Пуск відбувся з міста Сніжне, на той момент вже підконтрольного проросійським бойовикам.

За даними журналістської групи Bellingcat, «Бук» під номером 332 незаконно переправили через український кордон і наступного дня повернули в Росію. У Bellingcat вважають, що пасажирський літак переплутали з українським військово-транспортним літаком.

Голландська комісія з питань безпеки, яка розслідувала причину аварії, дійшла висновку в жовтні 2015 року, що літак було збито російською ракетою класу «земля-повітря».

Спеціальне журналістське розслідування, що тривало майже три роки, представило доклад із незаперечними доказами причетності російської сторони.

Однак РФ категорично заперечує свою причетність. У МЗС Росії називають результати розcлідування «сфальсифікованими».

Водночас днями з'явилася інформація, що Росія закрила свій повітряний простір менш ніж за добу до збиття літаку рейсу МН17. Коли ж Рада безпеки Нідерландів поцікавилась причинами введення обмежень на польоти цивільної авіації в прикордонних районах, що набрали чинності безпосередньо перед трагедією – 17 липня 2014 року, Росавіація пояснила, що метою було «узгодження обмежувальних заходів із сусіднім повітряним простором України».

Але узгодження по суті не відбулось, оскільки Україна ввела обмеження на польоти до висоти 9454 м, а Росія – аж 16 150 м, саме на таку висоту може поцілити випущена з комплексу «Бук» ракета. На запит щодо «очевидного конфлікту висот» Росія нічого не відповіла.

Нещодавно стало відомо, що справи підозрюваних у збитті три роки тому рейсу МН17 малайзійських авіаліній на сході України розглядатимуться в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Нідерланди взяли на себе ініціативу в розслідуванні та мають намір притягнути до суду відповідальних за катастрофу літака.

У понеділок, 17 липня, у Нідерландах відкрили національний меморіал пам'яті про 298 людей, що загинули в лайнері Malaysia Airlines в 2014 році.

У третю річницю трагедії король Віллем-Александр, королева Максима і прем'єр-міністр Марк Рютте відкрили пам'ятник довжиною 25 м у парку в селі Війфхуйзен, недалеко від аеропорту Схіпхол в Амстердамі.

За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло