mind
П’ять порад роботодавцям, як утримати цінні кадри

П’ять порад роботодавцям, як утримати цінні кадри

Залучення та утримання співробітників давно стало критичним питанням для багатьох компаній

Цей матеріал також доступний російською

Як не дивно, сучасний ринок праці належить шукачам роботи, а у роботодавців є проблема – реальна загроза втрати цінних співробітників. Бути привабливим роботодавцем, уміти утримати своїх працівників – ось що тепер у пріоритеті, оскільки витрати на персонал зазвичай складають до 80–90%.

Вперше в історії у компаніях працюють представники відразу п'яти поколінь. Це так зване «мовчазне» покоління, бейбі-бумери, покоління Х, міленіали та покоління Z – і вони всі потрібні. Але як компанії догодити всім поколінням одночасно? Дженіфер Уолтон назвала п'ять трендів, що не втрачають своєї актуальності незалежно від віку працівників.

Її поради покликані допомогти компаніям залучити та втримати співробітників будь-якого віку. Перш за все, про своїх нинішніх співробітників слід піклуватися. Для підвищення конкурентоздатності багато офісних будівель пропонують додаткові сервіси на кшталт йоги, харчових автоматів і навіть хімчистки. 80% великих роботодавців також пропонують бонуси, пов’язані зі сферою оздоровлення – фітнес-центри просто в офісі, столи, за якими можна як сидіти, так і стояти, доступ до натурального освітлення.

І ще одне – співробітники будь-якого віку цінують гнучкий розклад, який покращує баланс роботи та особистого життя. А загалом існує безліч різноманітних ініціатив, покликаних зробити співробітників щасливішими та продуктивнішими.

Наприклад, згідно з даними платформи Glassdoor, троє з п'яти людей вважають соціальний пакет одним з найважливіших факторів при прийнятті рішення щодо роботи в компанії. Подібні бонуси не лише допомагають привернути увагу нових працівників, але й втримати старих. Четверо з п'яти навіть віддають перевагу новим привілеям замість підвищення заробітної плати. 

Безкоштовна кава та абонемент у спортзал вже мало кого здивують, тому деякі компанії пішли далі та пропонують привілеї для своїх співробітників, яким хіба що можна позаздрити. Вашій увазі – 15 компаній, що пропонують найцікавіші бонуси, у матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті