15 цікавих бонусів, які пропонують компанії своїм працівникам

15 цікавих бонусів, які пропонують компанії своїм працівникам

На що готові роботодавці, аби привернути увагу талановитих співробітників та втримати їх у компанії

Этот материал также доступен на русском языке
15 цікавих бонусів, які пропонують компанії своїм працівникам
Фото Shutterstock

За даними платформи Glassdoor, троє з п'яти людей вважають соціальний пакет одним з найважливіших факторів при прийнятті рішення щодо роботи в компанії. Подібні бонуси не лише допомагають привернути увагу нових працівників, але й втримати старих. Четверо з п'яти навіть віддають перевагу новим привілеям замість підвищення заробітної плати. Тому важливо знати, які бонуси є найбажанішими.

Ось топ-5 найбажаніших бонусів та відсоток людей, які вважають їх дуже вагомими при прийнятті рішення щодо працевлаштування:

• Медичне страхування: 40%
• Оплачувана відпустка: 37%
• Бонус за виконання плану: 35%
• Оплата лікарняного: 32%
• Відрахування у пенсійний фонд: 31%

Можливо, безкоштовна кава та абонемент у спортзал вже мало кого здивують, тому деякі компанії пішли далі та пропонують привілеї для своїх співробітників, яким хіба що можна позаздрити. Вашій увазі – 15 компаній, що пропонують найцікавіші бонуси, через які їх вважають одними з найпривабливіших роботодавців на ринку праці.

1. Співробітники Salesforce отримують шість оплачуваних додаткових вихідних на волонтерство. І якщо вони витрачають усі шість, то отримують грант у розмірі $1000, який можуть пожертвувати на благодійність на власний вибір.

2. Spotify оплачує піврічний декрет та ще місяць з гнучким робочим графіком, який також розповсюджується на усиновлення. Ще компанія оплачує витрати за заморозку яйцеклітин та запліднення.

3. REI заохочує своїх співробітників проводити час на вулиці, пропонуючи два додаткові вихідні на рік, які називаються Yay Days, щоб співробітник міг насолодитися своєю улюбленою активністю на природі.

4. У World Wildlife Fund кожна друга п’ятниця – вихідний, який називається «День панди». Таким чином компанія практикує скорочений робочий тиждень.

5. Компанія Airbnb, яку було визнано найкращим роботодавцем 2016 року, надає своїм працівникам щорічну стипендію в розмірі $2000, щоб подорожувати та орендувати житло в Airbnb у будь-якій точці світу.

6. PwC пропонує своїм співробітникам $1200 на рік для відшкодування суми кредиту за навчання у виші.

7. Google виплачує 50% заробітної плати сім’ям померлих співробітників протягом наступних 10 років.

8. Працівникам Burton дарують ski-паси та «відгули зі сніжних причин», щоб вдосталь покататися на схилах після великих снігопадів.

9. Twilio дарує співробітникам Kindle та $30 щомісяця на придбання книг.

10. Крім триразового харчування, у Twitter можна зробити акупунктуру та відвідати акторські курси.

11. Accenture покриває витрати на зміну статі в рамках своєї програми підтримки LGBTQ-спільноти.

12. Компанія Walt Disney хоче, щоб її співробітники насолоджувалися «Найщасливішим місцем на Землі», пропонуючи безкоштовний вхід у свої парки для співробітників та їх близьких, а також знижки на готелі та продукцію компанії.

13. Facebook виплачує $4000 співробітникам, у яких народжується немовля.

14. Корпорація Epic Systems надає додаткову 4-тижневу відпустку співробітникам, що пропрацювали більше п'яти років, аби вони могли розвинути свої таланти.

15. Adobe закриває свої офіси протягом тижня в грудні та на тиждень влітку.

Рівень задоволення цими бонусами – це зовсім інша історія. Співробітники компаній, в яких гуртом печуть печиво, можуть бути більш задоволені своїм роботодавцем, ніж ті, яким пропонують грошові бонуси та масажі. Цікаві бонуси швидше допомагають звернути на себе увагу талановитих спеціалістів, але корпоративна культура та цінності – ось те, що мотивує людей щодня ходити на роботу та приносити користь компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті