Експеримент: чи може утопія перетворитися на реальність

Експеримент: чи може утопія перетворитися на реальність

В яких країнах люди вже отримують безумовний базовий дохід і до чого це призведе

Этот текст также доступен на русском

У 2016 році кілька університетів Фінляндії провели попереднє дослідження щодо можливостей застосування базового доходу. Уряд країни прагнув з'ясувати, чи можна провести реформування соціального сектора шляхом застосування базового доходу, і чи може такий дохід стати ключем до вирішення деяких проблем.

Згідно з умовами експерименту, програма має діяти два роки, 2017-2018, протягом яких 2000 людей будуть отримувати по 560 євро в місяць. При цьому виплати не припинятимуться навіть у випадку влаштування на роботу. Учасників вибирали методом випадкових чисел серед людей, що живуть на допомогу з безробіття. Держава виділила на дослідження 20 млн євро.

Від початку експерименту вже минув рік, і Фінляндія стала першою в світі країною, де таке дослідження проводиться на національному рівні. А один із перших подібних експериментів було проведено в 1975-1977 роках у канадському місті Дофін, і загалом його результати були позитивними. На Алясці програму загальних виплат прив'язали до вуглеводневих ресурсів регіону, оформивши як частку в місцевій ренті. У залежності від вартості нафти жителі американського штату отримували фіксовану суму на рахунок. На піку сировинних цін в 2008 році йшлося про $2000 на рік.

На початку 2017 року благодійна організація GiveDirectly запустила 12-річний проект у Кенії. У цьому ж році Нідерланди започаткували пілотну програму, згідно з умовами якої 250 малозабезпечених громадян отримуватимуть від держави по 960 євро на місяць протягом двох років. У 2018 році виплати безумовного базового доходу мають розпочатися у канадській провінції Квебек, а також в американському місті Стоктоні, Каліфорнія, де на подібне дослідження вже виділено близько $1 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло