Тримай крадія: як фінтех допоможе виявити шахрайство

Тримай крадія: як фінтех допоможе виявити шахрайство

Технології біометрії вже давно стали невід'ємною частиною нашого життя

Цей матеріал також доступний російською

Банки та фінтех-компанії несуть колосальні втрати через невпинно зростаючий рівень шахрайства. Виявляти шахраїв допомагає поведінкова біометрія. Так, наприклад, деякі фінустанови починають аналізувати поведінку користувача до того, як він відправляє заявку на кредит. Анкета позичальника включає кілька полів з інформацією про користувача. Система фіксує, скільки часу пішло на заповнення одного поля і скільки – на паузу перед цим. Яка ж саме поведінка видає зловмисника – дивіться у відео Mind.

Паузи. Зазвичай позичальник пам'ятає своє ім'я, прізвище і дату народження напам'ять, а значить, йому потрібно не більше 10 секунд, щоб заповнити ці рядки.

Виправлення. Часті виправлення при наборі адрес та розміру заробітної плати свідчать про сумніви клієнта у правильності цієї інформації.

Рухи курсору. У кожної людини своя швидкість та траєкторія руху комп'ютерної миші. І лише боти пересувають її тільки по прямій лінії.

Клавіатура. Це ж саме стосується динаміки введення тексту та швидкості переходу між клавішами, формуючи унікальний для кожної людини поведінковий патерн.

Вкладки сайту. Чесний позичальник точно відкриє сторінки з умовами погашення кредиту. Шахрай, який не збирається його віддавати, цього робити не стане.

Система стежить за клієнтом на всіх етапах заповнення анкети. У майбутньому такий аналіз дозволить ідентифікувати його без логінів і паролів. Адже поведінковий патерн конкретної людини підробити неможливо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті