mind
Термінатор 2.0: протези стають все розумнішими

Термінатор 2.0: протези стають все розумнішими

У чому особливості створеного за допомогою 3D-принтера роботизованого протеза

Цей матеріал також доступний російською

23-річний винахідник зі США Істон ЛаШапель створив перший роботизований протез руки, коли йому було лише 14 років. Через вісім років він заснував компанію Unlimited Tomorrow, яка зосередилася на виробництві сучасних технологічних протезів. Сьогодні компанія співпрацює з індустріальними і технологічними гігантами, такими як Microsoft, Dassault Systèmes і Stratasys, і розширює виробництво.

Кінцева мета Unlimited Tomorrow – створити за допомогою 3D-принтера роботизований протез, який коштуватиме набагато менше, ніж ті, що існують на ринку на сьогоднішній день, і який ідеально відповідатиме потребам людини.

Технологія PolyJet, використовувана на 3D-принтерах компанії Stratasys, дозволяє Unlimited Tomorrow створювати роботизовані руки, які передають тон шкіри людини і навіть можуть мати деякі вади, наприклад, веснянки. Ці руки мають також магнітні «нігті», на яких можна зробити манікюр. Існує також можливість дистанційного заряду роботизованої руки, а її тактильний зворотний зв'язок дає користувачеві можливість відчувати й дотики.

Компанія перевірила свою модель за допомогою першого прототипу – тепер вона готова до масштабного виробництва. У співпраці з краудфандінговою платформою Indiegogo Unlimited Tomorrow запустила кампанію зі збору коштів і має намір до кінця 2018 року виготовити 100 таких протезів. У майбутньому компанія планує розробити такий процес, який дозволить швидко виготовляти індивідуальні продукти.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року на виставці споживчої електроніки CES у Лас-Вегасі українська компанія з Одеси представила високоточний та швидкісний 3D-принтер Ceramo One, який, окрім посуду та предметів домашнього декору, може надрукувати навіть кісткові імплантанти.

Заснованому у 2015 році стартапу вже вдалося знайти дистриб'юторів у США, Канаді, Німеччині, Італії та навіть у Чилі. Зокрема, з General Electric і Теsla одесити ведуть перемовини щодо друку керамічних деталей для їхніх автомобілів.

Повертаючись до США – на мініатюрній, розміром із супермаркет фабриці, розташованій у будівлі з бетону і скла у бізнес-парку на околиці Лос-Анджелеса, компанія Divergent 3D планує виробляти автомобілі з використанням 3D-друку, що має зменшити вагу машини вдвічі та скоротить кількість деталей на 75%. Бажаючи бути причетним до відкриття нової ери у виробництві, 58-річний підприємець Кевін Зінгер зробив ставку на 3D-друк і вже залучив понад $90 млн інвестицій для свого стартапу, заснованого п'ять років тому. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті