3D-друк авто – вже не дитячі мрії, а реальність

3D-друк авто – вже не дитячі мрії, а реальність

Американський стартап Divergent 3D створив спорткар Blade за допомогою цієї технології

Этот текст также доступен на русском

Кевін Зінгер, 58-річний підприємець, бажаючи бути причетним до відкриття нової ери у виробництві, зробив ставку на 3D-друк і залучив понад $90 млн інвестицій для стартапа Divergent 3D, заснованого Зінгером п'ять років тому. На мініатюрній, розміром з супермаркет, фабриці, розташованій у будівлі з бетону і скла в бізнес-парку на околиці Лос-Анджелеса, Divergent 3D планує виробляти автомобілі з використанням технології 3D-друку, яка зменшить вагу машини вдвічі та скоротить кількість деталей на 75%.

Значно знизяться й витрати на виробництво. Адже якщо будівництво звичайного автозаводу обійдеться в $0,5–1 млрд, то вартість виробничої лінії американського стартапа складе $50 000. До того ж таке виробництво вважається більш екологічним.

Серед досягнень компанії – концептуальний мотоцикл Dagger, а також спорткар Blade – перший автомобіль у світі, вироблений за допомогою технології 3D-друку. Він важить лише 630 кг і при цьому здатен розігнатися до 100 км/год за 2,5 с.

Втім, Blade та Dagger – це лише прототипи, але Зінгер вже уклав угоду з Groupe PSA – виробником автомобілів Peugeot і Citroën. Згідно з домовленостями, стартап у найближчі роки розробить кілька нових проектів. Ще його фабрика робитиме дослідні зразки (невеликі партії) інших тестових машин – вагончиків-шатлів – для клієнтів, імен яких Зінгер поки що не оприлюднює.

Повертаючись до України, зазначимо, нещодавно стало відомо, що автомобільні корпорації General Electric і Tesla зацікавив стартап Kwambio з Одеси. 

Одеська компанія на виставці споживчої електроніки CES у Лас-Вегасі  наприкінці 2017 року представила високоточний та швидкісний 3D-принтер Ceramo One, що може надрукувати промислові зразки, посуд, предмети домашнього декору і навіть кісткові імплантанти.

Заснованому у 2015 році стартапу вже вдалося знайти дистриб'юторів у США, Канаді, Німеччині, Італії та навіть Чилі. З General Electric і Теsla одесити ведуть перемовини щодо друку керамічних деталей для їхніх автомобілів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло