На чисту воду: що у Африці роблять зі сміттям
Як працює завод із переробки відходів у Ефіопії
Африка – континент, що розвивається найшвидшими темпами у світі. Але зростання його економіки супроводжується й стрімким зростанням відходів. Наприклад, у передмісті Аддіс-Абеби, столиці Ефіопії, 50 років існувало звалище сміття, яке за площею дорівнювало 36 футбольним полям. Сьогодні на цьому місці побудований сучасний завод, який використовує останні технології у сфері переробки сміття. Отже, як саме працює завод із переробки сміття на електроенергію, цеглу та чисту воду – дивіться на Mind.
Вартість проекту оцінюється у $120 млн. У майбутньому подібні заводи повинні з’явитися і в інших регіонах Африки.
Зокрема, на підприємстві застосовується технологія вловлювання викидів димових газів, що дозволяє майже виключити потрапляння до атмосфери важких металів і діоксинів. З переробленої золи можна виробляти близько 3 млн цегли, а також отримувати до 30 млн літрів води, очищеної в процесі переробки сміття.
Крім того, утилізуючи 1400 тонн відходів на день, завод здатен забезпечити 25-35% енергопотреб столиці Ефіопії, давши при цьому роботу кільком сотням людей.
Виготовленням одягу із перероблених відходів займається все більше знаменитих брендів, таких як Levi's, Marks&Spencer, Max Mara, H&M, Nike. Так, з 2017 року Adidas випускає кросівки, повністю виготовлені з океанічного сміття. Mind нещодавно публікував огляд першого у світі взуття, підошви якого зроблені з жуйки, яку збирають на вулицях Амстердаму і відправляють на переробку.
До речі, нещодавно американська компанія Gant почала випускати сорочки, що на 10% складаються з пластикових відходів. Її партнерами у цьому бізнесі стали 1500 рибалок узбережжя Середземного моря, які щодня звозили на берег спіймане в сіті сміття. Зібрані пляшки та інші пластикові відходи фахівці іспанської компанії Seaqual переробляли на поліестер. Його нитки, переплетені з пряжею, і створювали нову тканину, яку Gant використовує для пошиття сорочок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].