mind
На чисту воду: що у Африці роблять зі сміттям

На чисту воду: що у Африці роблять зі сміттям

Як працює завод із переробки відходів у Ефіопії

Цей матеріал також доступний російською

Африка – континент, що розвивається найшвидшими темпами у світі. Але зростання його економіки супроводжується й стрімким зростанням відходів. Наприклад, у передмісті Аддіс-Абеби, столиці Ефіопії, 50 років існувало звалище сміття, яке за площею дорівнювало 36 футбольним полям. Сьогодні на цьому місці побудований сучасний завод, який використовує останні технології у сфері переробки сміття. Отже, як саме працює завод із переробки сміття на електроенергію, цеглу та чисту воду – дивіться на Mind.

Вартість проекту оцінюється у $120 млн. У майбутньому подібні заводи повинні з’явитися і в інших регіонах Африки.

Зокрема, на підприємстві застосовується технологія вловлювання викидів димових газів, що дозволяє майже виключити потрапляння до атмосфери важких металів і діоксинів. З переробленої золи можна виробляти близько 3 млн цегли, а також отримувати до 30 млн літрів води, очищеної в процесі переробки сміття.

Крім того, утилізуючи 1400 тонн відходів на день, завод здатен забезпечити 25-35% енергопотреб столиці Ефіопії, давши при цьому роботу кільком сотням людей.

Виготовленням одягу із перероблених відходів займається все більше знаменитих брендів, таких як Levi's, Marks&Spencer, Max Mara, H&M, Nike. Так, з 2017 року Adidas випускає кросівки, повністю виготовлені з океанічного сміття. Mind нещодавно публікував огляд першого у світі взуття, підошви якого зроблені з жуйки, яку збирають на вулицях Амстердаму і відправляють на переробку. 

До речі, нещодавно американська компанія Gant почала випускати сорочки, що на 10% складаються з пластикових відходів. Її партнерами у цьому бізнесі стали 1500 рибалок узбережжя Середземного моря, які щодня звозили на берег спіймане в сіті сміття. Зібрані пляшки та інші пластикові відходи фахівці іспанської компанії Seaqual переробляли на поліестер. Його нитки, переплетені з пряжею, і створювали нову тканину, яку Gant використовує для пошиття сорочок. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті