Як Retroville виглядає після ракетного обстрілу рф: відеоекскурсія

Як Retroville виглядає після ракетного обстрілу рф: відеоекскурсія

Що вціліло та які перспективи з відновлення одного з найбільших торгово-розважальних центрів Києва

20 березня армія рф завдала удару по ТРЦ Retroville у Подільському районі Києва. Внаслідок потужного ракетного обстрілу восьмеро людей загинуло, одну особу було поранено. На території парковки біля центру сталася пожежа, загорілись також два поверхи ТРЦ, будівлям і приміщенням було завдано значної шкоди. Вибухова хвиля виявилася настільки сильною, що шибки кількох розташованих неподалік багатоповерхівок повибивало.

Водночас наступного дня на офіційній сторінці Retroville у Facebook з’явилася обнадійлива заява. У ній представники ТРЦ попросили журналістів та блогерів «не поширювати неперевірену інформацію про тотальне руйнування або знищення» центру, запевнивши, що зможуть ліквідувати пошкодження, провівши ремонтно-відновлювальні роботи.

Mind відвідав Retroville і з'ясував, як той виглядає після ракетного обстрілу, а також дізнався про перспективи відновлення ТРЦ.

Масштаб пошкоджень і переоцінка цінностей

Керівник проекту Retroville Кирило Маркович провів для нашого видання екскурсію пошкодженими приміщеннями і продемонстрував наслідки атаки рашистів.

Так, внаслідок обстрілу постраждали фасади з південно-східного боку ТРЦ, зруйновано один із восьми входів. Значно пошкоджений спортивний центр Sport Life, розташований поруч.

«А тут був вхід. Великий козирок, який просто склався вниз. Ну, і ви бачите Sport Life який», – коментує співрозмовник Mind.

Також пошкоджено оздоблення всередині приміщень і розбито багато вітрин. Суттєво постраждала офісна будівля.

Маркович зазначив, що з кожним днем війни змінюється ставлення до звичних речей, відбувається переоцінка цінностей. «Сприйняття різні, це справді так. Майбутнє є, це 100%. Треба допомагати [одне одному]», – зазначає він, згадуючи історії евакуації близьких та знайомих з Ірпеня під обстрілами.

«По краплі ти стаєш трошки іншим. Ми змінюємось, і все змінюється, ми це так само всі розуміємо. Переоцінка цінностей відбулася», – додає співрозмовник.

Про зміни у сфері нерухомості

За словами керівника проєкту, у період бойових дій, зокрема й на прикладі атаки на Retroville, ми побачили, як в один момент «усе може в легкий спосіб бути знищене». Тому він впевнений, що сферу нерухомості та будівництва в майбутньому очікують зміни.

«Я думаю, що ставлення людей до нерухомості зміниться в принципі. Те, що вимоги (будівельні й до захисту споруд, – ред.) будуть інші, – це теж зрозуміло», – вважає він.

Яке майбутнє у Retroville

Кирило Маркович також розповів про перспективи відновлення ТРЦ. «У принципі зараз ми вже розуміємо кожен крок. Зупинимо руйнацію, щоб можна було все це розібрати до кінця. Треба не опускати руки та далі робити свою роботу, яку ми вміємо робити і 100% її виконаємо», – запевняє він.

За фінансування ремонтно-відновлювальних робіт співрозмовник Mind не хвилюється – впевнений, що воно надійде: «Думаю, що тут питання не буде за фінансами, а щоб все це закінчилось і можна було дійсно відтворити [центр] з новими ідеями».

«Звичайно, це буде інше. Але все відновлюється, і це нові подихи, нові емоції. Я думаю, вони будуть ще кращими. Я в цьому впевнений!» – резюмує він.

Трохи минулого

Зазначимо, що загальна площа Retroville становила понад 120 000 кв.м, торгові площі у ньому орендували близько 250 магазинів.

ТРЦ будувався шість років та відкрився у травні 2020-го. Девелопер проєкту – компанія Stolitsa Group, що входить до складу литовської групи BT Invest. У портфелі останньої, серед іншого – продуктова мережа Novus.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло