Які перспективи експорту української оборонної продукції під час війни?

Які перспективи експорту української оборонної продукції під час війни?

Розповідає директор державного підприємства «Спецтехноекспорт» Олексій Петров

До війни Україна як держава мала монополію на виробництво й експорт військової продукції. Проте повномасштабне вторгнення рф змінило такий порядок речей і приватний сектор дістав змогу вийти на цей ринок. Тож які виклики стоять перед оборонним сектором на третьому році великої війни? Які проблеми у приватного сектору з виробництва військової продукції? Що Україні приніс мораторій на експорт зброї та чи потрібен він взагалі?

На ці та багато інших запитань під час свого виступу «Особливості експорту товарів військового призначення в період воєнного часу» на Mind Export Summit 2025 відповів Олексій Петров, директор державного підприємства «Спецтехноекспорт» (СТЕ).


Ось кілька цитат директора СТЕ:

«Інженерна думка та технічні здібності наших людей дозволили наприкінці 2000-х розробити власну продукцію. Ми вийшли в лідери з розробки технологічних систем озброєння: ракетного озброєння, протитанкових систем, модернізації танків і літаків. Однак війна, що почалася 2014 року, а потім і повномасштабне вторгнення, практично поставили ці напрацювання на паузу».

«Наша країна дійсно експортноорієнтована. До війни активно здійснювала експорт військової продукції, що ставило нас до лав провідних світових лідерів».

«Наша країна дійсно експортноорієнтована. До війни активно здійснювала експорт військової продукції, що ставило нас до лав провідних світових лідерів».

«Державна позиція така: оборонні технології, які розробляються й фінансуються приватним бізнесом, не можуть бути експортовані. Через це багато компаній стикаються з тим, що іноземні інвестори та виробники пропонують нашим розробникам переїзд до інших країн, наприклад до ЄС».

«Україна має величезний потенціал та унікальну можливість заявити на весь світ, що ми не втратили свого лідерства. Однак ця можливість, на мою думку, використовується або аналізується неправильно через державну політику контролю за експортом продукції».

Повна версія виступу – у нашому відео.


Нагадаємо, що 13 лютого у Києві відбувся Mind Export Summit 2025 – практичний захід від експертів з експорту для усіх, хто готовий масштабувати свій бізнес на зовнішні ринки або вже досяг певних результатів на цьому шляху. Учасники самміту розповідали про те, як вивести свій продукт за кордон: гості почули реальні кейси від бізнесу, поради від експертів і концепції від посадовців.

***

Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:

в Instagram: https://www.instagram.com/mind_ua/

у TikTok: https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz

в Telegram: https://t.me/mindUA

у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind

в X (formerly Twitter): https://x.com/Mind_UA

у Threads: https://www.threads.net/@mind_ua

в LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mindua/

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло