Сенатори США пропонують понад $1,8 млрд на відновлення енергетичного сектору України
Американські інвестиції мають допомогти “скоротити залежність східноєвропейських країн від російських постачань енергоносіїв”

Два американські сенатори внесли на розгляд верхньої палати Конгресу законопроект, що передбачає виділення понад $1,8 млрд на відновлення енергетичного сектору України.
Джерело. Про це повідомляє Голос Америки.
У заяві голови комітету із закордонних справ Сенату Роберта Менендеса йдеться, що законопроект спрямований на «залучення американських інвестицій в українську енергетичну інфраструктуру та зміцнення енергобезпеки Східної Європи».
Він передбачає «сприяння у відновленні та модернізації енергетичної інфраструктури України, а також надання інвестицій та технічної допомоги в Європі та Південно-Східній Європі з метою зниження залежності регіону від російських енергоресурсів».
Ініціативу розробили Менендес та сенатор Джим Ріш, який є старшим республіканцем у комітеті із закордонних справ.
Вони пропонують асигнувати на зазначені цілі сумарно $1,88 млрд за лінією Держдепартаменту та Агентства США з міжнародного розвитку.
Понад $1 млрд із цієї суми передбачається направити на «підтримку відновлення, безпеку та модернізацію енергосектору України» і не менше $500 млн – «на скорочення залежності східноєвропейських країн від російських постачань енергоносіїв».
Бекграунд. Нагадаємо, наприкінці червня повідомлялося, що згідно з опитуванням Reuters, кількість американців, які підтримують надання зброї Україні, зросла на 20%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].