Кремль хоче націоналізувати “Яндекс”, але боїться, що це спричинить “витік мізків” за кордон — Reuters
Російська влада не наважується націоналізувати найбільшу інтернет-компанію країни

Побоювання Кремля з приводу серйозного «витоку мізків» у секторі інформаційних технологій – основний фактор, що утримує москву від націоналізації технологічного гіганта Яндекс.
Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомих з планами поділу компанії.
Доля “Яндекса” стала предметом численних спекуляцій після того, як у листопаді 2022 року компанія оголосила про плани корпоративної реструктуризації, яка передбачає виділення основних бізнесів, які приносять дохід у росії, зі складу зареєстрованої в Нідерландах материнської компанії.
Багато співробітників компанії переїхали за кордон, у тому числі до Сербії, де швидко заповнюються її нові офіси. Глава Міністерства цифрового розвитку рф Максут Шадаєв сказав у грудні минулого року в Держдумі, що у 2022 році росію покинуть близько 100 000 IT-фахівців.
Націоналізація може спровокувати масовий відтік кадрів і тим самим завдати серйозної шкоди компанії, в якій професійні компетенції співробітників мають вирішальне значення для збереження лідируючих позицій, вважають джерела.
«Очевидно, що якщо (націоналізація) відбудеться, то компанія поступово занепаде, – сказало одне із джерел, знайомих з перебігом переговорів. – І, можливо, саме це перешкоджає вжиттю жорстких заходів».
На початок 2022 року в «Яндексі» працювало понад 20 тисяч людей, багато з яких після вторгнення росії в Україну переїхали до Сербії. Загроза подальшого витоку мізків у разі націоналізації «заважає Кремлю вживати жорстких заходів», каже джерело Reuters.
Угода з продажу російської частини «Яндекса», на яку претендують мільярдери Владімір Потанін, Алєксєй Мордашов та Вагіт Алекперов, забуксувала. Іноземні акціонери «Яндекса» побоюються отримувати кошти від близьких до Кремля і людей, які потрапили під санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].