Суд виніс проміжне рішення у справі Коломойського проти РФ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Суд виніс проміжне рішення у справі Коломойського проти РФ

Це рішення відкриває шлях для подальших кроків українських інвесторів у міжнародних судах

Міжнародний арбітраж у Гаазі постановив, що згідно з двостороннім інвестиційним договором, Росія зобов'язана захищати українських інвесторів у окупованому Криму.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Investment Arbitration Reporter.

Зокрема, арбітри визнали принцип, згідно з яким Росія несе відповідальність за порушення прав інвесторів на Кримському півострові після того, як Росія анексувала український Крим, починаючи з 21 березня 2014 року (дата, коли президент Росії В. Путін підписав указ про включення Криму до складу РФ).

Рішення міжнародного арбітражу було винесено за позовами українського бізнесмена Ігоря Коломойського та Приватбанку проти Росії. Позови стосуються банківських активів у Криму та аеропорту «Бельбек» у Севастополі, відібраних росіянами.

Трибунал ухиляється від рішення щодо питання про законність окупації і анексії, але вважає їх дійсними ─ з юридичними наслідками згідно з двостороннім інвестиційним договором.

Росія не визнає юрисдикції міжнародного арбітражу, проте це рішення відкриває шлях для подальших кроків українських інвесторів у міжнародних судах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло