Парламент Великобританії зробив останній крок для запуску Brexit

Парламент Великобританії зробив останній крок для запуску Brexit

Нижня і Верхня палати парламенту Великобританії схвалили законопроект, який дозволяє британському уряду розпочати процедуру виходу з Євросоюзу

Про це у своєму Twitter інформує агенція AFP:

Парламент Великобританії має зробити останній крок для запуску Brexit

«Британські депутати схвалити законопроект про початок виходу Великої Британії з ЄС», – сказано у повідомленні.

Обидві палати британського парламенту ввечері в понеділок, 13 березня, підтримали внесений урядом законопроект щодо виходу Великобританії з Євросоюзу. Ухвалений законопроект уповноважує британський уряд офіційно оголосити Брюсселю про вихід країни зі складу ЄС та розпочати відповідні переговори, передає інформагенція AFP.

Таким чином процес схвалення рішення про вихід Великобританії з ЄС у британському парламенті завершився.

Британська Палата громад відкинула поправки до законопроекту про Brexit і відправила його назад у палату Лордів 13 березня увечері. Лорди пропонували додаткові правові гарантії громадянам ЄС у Великобританії після Brexit, але нижня палата відкинула цю поправку 335 голосами проти.

Після прийняття даного законопроекту Верхньою палатою уряд Великобританії на чолі з прем'єром Терезою Мей матиме право ініціювати формальний процес виходу з Європейського Союзу.

Законопроект описує процедуру запуску Brexit згідно зі статтею 50 Лісабонського договору, 

Нагадаємо, лідери ЄС запланували саміт щодо виходу Великої Британії з блоку на перший тиждень квітня, проте остаточна дата буде залежати від прем'єр-міністра.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло