Росія розмістила війська на кордоні Єгипту та Лівії

Росія розмістила війська на кордоні Єгипту та Лівії

Метою РФ є посилення присутності у близькосхідному регіоні

На авіабазі в Сіді Баррані, на заході Єгипту, приблизно за 100 км від кордону з Лівією, з'явився російський військовий загін, який має безпілотні літальні апарати. Про це пише Reuters.

За даними єгипетських джерел, на базу в Сіді-Баррані прибули 22 військовослужбовці російського спецназу, але відмовився обговорювати мету своєї місії. Повідомляється, що на початку лютого російські військові з'явилися і на іншій єгипетській базі ─ в Мерса-Матрух.

Міністерство оборони Росії офіційно заявило, що ніяких російських підрозділів спецпризначення в Сіді-Баррані немає.

«Подібними вкидами з анонімних джерел окремі західні ЗМІ розбурхують громадськість вже не перший рік», ─ заявив представник Міноборони Ігор Конашенков.

Офіційний Єгипет також заперечує наявність будь-якого російського контингенту на своїй території.

«Жодних іноземних солдатів на єгипетській землі немає. Це питання суверенітету», ─ заявив представник єгипетської армії Тамер аль-Ріфаї.

Військові США поки що відмовляються від коментарів. Отримання розвідданих про російську військову діяльність часто ускладнюється тим, що Росія використовує найманців без уніформи, стверджують працівники розвідки США, зазначає Reuters.

Агентство уточнює, що метою цього розміщення повинна стати підтримка командувача Лівійської національної армії Халіфа Хафтара, який зазнав поразки в боях з повстанцями в лівійському місті Бенгазі.

Раніше повідомлялося, що з кінця 2016 року до лютого 2017 року російські контрактники з приватної військової компанії «РСБ-Груп» працювали поруч із Бенгазі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло