ПриватБанк знову потребує докапіталізації

ПриватБанк знову потребує докапіталізації

Про це заявила глава Нацбанку Валерія Гонтарева

ПриватБанк знову потребує докапіталізації
Фото прес-центр НБУ

Державний ПриватБанк направив Національному банку України повідомлення про необхідність докапіталізації.

Про це глава Нацбанку Валерія Гонтарева заявила на щорічній конференції інвесткомпанії «Драгон Капітал» у Києві в четвер, повідомляє «Інтерфакс Україна».

Головний банкір країни не уточнила заявлену банком суму необхідного капіталу. Лише зазначила, що частка кредитів пов'язаним особам раніше оцінювалась НБУ на рівні 97%, проте в дійсності виявилася 100%.

«Всі 100% були операції з пов'язаними особами, навіть 3% не знайшли», – уточнила Гонтарева.

Зазначимо, ПриватБанк почав нарощувати обсяги рефінансування з 2014 року. Раніше лідерами в отриманні підтримки від НБУ були державні банки або інші комерційні гравці. Але перш за все кошти Нацбанку надавалися Ощадбанку.

Валерія Гонтарева у своїх виступах неодноразово заявляла, що виплати з рефінансування «Привату» повністю підконтрольні, і що банк встигає з графіком платежів.

Однак наприкінці 2016 року найбільший український банк було визнано неплатоспроможним, після чого держава Україна в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій установи. В якості основної причини, чому банк став державним, було названо стан його активів: згідно з інформацією глави Національного банку України, 97% кредитів банку були видані своїм же акціонерам.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло