У порт Одеси зайшли чотири кораблі НАТО
Візит кораблів триватиме до 20 квітня

17 березня до порту Одеси прибули кораблі з’єднання Постійної військово-морської протимінної групи НАТО №2. Це штабний корабель ВМС Польщі ORP K.X. Czernicki, два морські тральщики Esps Duero ВМС Іспанії та FGS Rottweil ВМС Німеччини, а також TCG Alanya ВМС Туреччини.
Про це повідомляється на офіційній сторінці ВМС ЗС України у Facebook.
Програмою візиту передбачено відвідування кораблів НАТО українськими військовослужбовцями і проведення занять з питань боротьби за живучість кораблів. Заплановано й проведення спортивних змагань між військовослужбовцями SNMCMG2 та ВМС України.
Візит кораблів триватиме до 20 квітня. Повідомляється, що 18 березня у другій половині дня кораблі відкриють для цивільних відвідувачів. Рості та мешканці Одеси отримають рідкісну можливість потрапити на борт військових кораблів.
Зазначимо, сьогодні, 17 березня, командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко провів у Одесі зустріч з делегацією Київської асоціації військових аташе.
В ході брифінгу Воронченко поінформував військових дипломатів щодо результатів роботи з відновлення українського флоту за період після його передислокації з території тимчасово окупованого Криму, а також про хід реформування і алгоритм розвитку українських ВМС.
Нагадаємо, іноземні партнери всебічно допомагають Військово-Морським Силам Збройних Сил України.
Від США український флот отримує дорадчу допомогу щодо розвитку протимінних спроможностей і у підготовці підрозділів морської піхоти та офіцерів корабельного складу, а також у створенні системи висвітлення надводної обстановки. Протягом останніх років ВМС України отримали від США швидкісні човни, водолазне обладнання та обладнання зв’язку, а від Туреччини – обмундирування і спорядження.
Від Великої Британії українські ВМС отримують допомогу за напрямом підготовки сержантського складу морської піхоти. Від Італії – з питань проведення амфібійних операцій. Туреччина допомагає у підготовці екіпажів кораблів. З питань розвитку системи управління ВМС консультують спеціалісти із Швеції, Норвегії, Болгарії, Румунії та інших країн.
У комплексному пакеті допомоги для України, схваленому на Варшавському саміті НАТО влітку 2016 року, одним із пріоритетних проектів є відновлення спроможностей ВМС ЗС України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].