У порт Одеси зайшли чотири кораблі НАТО
Візит кораблів триватиме до 20 квітня

17 березня до порту Одеси прибули кораблі з’єднання Постійної військово-морської протимінної групи НАТО №2. Це штабний корабель ВМС Польщі ORP K.X. Czernicki, два морські тральщики Esps Duero ВМС Іспанії та FGS Rottweil ВМС Німеччини, а також TCG Alanya ВМС Туреччини.
Про це повідомляється на офіційній сторінці ВМС ЗС України у Facebook.
Програмою візиту передбачено відвідування кораблів НАТО українськими військовослужбовцями і проведення занять з питань боротьби за живучість кораблів. Заплановано й проведення спортивних змагань між військовослужбовцями SNMCMG2 та ВМС України.
Візит кораблів триватиме до 20 квітня. Повідомляється, що 18 березня у другій половині дня кораблі відкриють для цивільних відвідувачів. Рості та мешканці Одеси отримають рідкісну можливість потрапити на борт військових кораблів.
Зазначимо, сьогодні, 17 березня, командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко провів у Одесі зустріч з делегацією Київської асоціації військових аташе.
В ході брифінгу Воронченко поінформував військових дипломатів щодо результатів роботи з відновлення українського флоту за період після його передислокації з території тимчасово окупованого Криму, а також про хід реформування і алгоритм розвитку українських ВМС.
Нагадаємо, іноземні партнери всебічно допомагають Військово-Морським Силам Збройних Сил України.
Від США український флот отримує дорадчу допомогу щодо розвитку протимінних спроможностей і у підготовці підрозділів морської піхоти та офіцерів корабельного складу, а також у створенні системи висвітлення надводної обстановки. Протягом останніх років ВМС України отримали від США швидкісні човни, водолазне обладнання та обладнання зв’язку, а від Туреччини – обмундирування і спорядження.
Від Великої Британії українські ВМС отримують допомогу за напрямом підготовки сержантського складу морської піхоти. Від Італії – з питань проведення амфібійних операцій. Туреччина допомагає у підготовці екіпажів кораблів. З питань розвитку системи управління ВМС консультують спеціалісти із Швеції, Норвегії, Болгарії, Румунії та інших країн.
У комплексному пакеті допомоги для України, схваленому на Варшавському саміті НАТО влітку 2016 року, одним із пріоритетних проектів є відновлення спроможностей ВМС ЗС України.