Україна увійшла в топ-5 країн зі стрімким розвитком ринку електромобілів

Україна увійшла в топ-5 країн зі стрімким розвитком ринку електромобілів

Небажання платити за дорогий бензин сприяє поширенню екологічно чистих автомобілів

Україна увійшла в топ-5 країн зі стрімким розвитком ринку електромобілів
фото з відкритих джерел

В міжнародному рейтингу Україна посіла 5-е місце за темпами розвитку електромобілів, залишивши позаду таких лідерів як США, Японія чи Нідерланди. Натомість швидше, ніж в Україні, електротранспорт розвивається в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї.

Ці дані випливають зі звіту про розвиток галузі, опублікованого порталом InsideEVs.com.

Головна причина, чому Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п'ятірку лідерів, ─ швидке зростання частки електрокарів у числі нових автомобілів, куплених українцями минулого року.

Таким чином, із загальної кількості зареєстрованих вперше в 2016 році авто на електромобілі припадає 4%.

Згідно з підрахунками видання, за останній рік цей показник зріс у 5 разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2500 штук.

Україна набагато випереджає інші країни східної Європи і за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів. Це як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні.

Цю інформацію підтверджує на своїй сторінці в Facebook співзасновник Electrocars Олександр Кравцов.

«У світі нашу перемогу починають називати «Українське електромобільне диво», ─ пише він. ─ Аналітики дивуються: у нас ВВП на душу ─ 4 тисячі доларів, а країна має кількість електромобілів в рази більшу, ніж сусідня заможніша Польща.

Наше бажання не платити за дорогий бензин забезпечує долю електромобілів на ринку авто в 4% і дозволяє за темпами розвитку інфраструктури на сьогодні обходити більшість розвинених країн».

За його словами, суттєво допомогли в розвитку електромобілів скасоване з нового року мито на електромобілі, активна промоція електрокарів силами ентузіастів, ЗМІ і, головне, бізнесу, який повірив в інновацію.

Нагадаємо, У Мінінфраструктури розробили законопроект, у разі прийняття якого електромобілі можуть подешевшати більш ніж на 40%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло