500 млн грн надходжень очікує Фонд держмайна від приватизації
Майже 400 підприємств мають бути приватизовані згідно постанови Кабміну
Фонд держмайна опублікував на своєму сайті добірку головних тез статті заступника голови ФДМУ Андрія Гайдуцького.
Гайдуцький назвав причини, з яких Фонд не може не лише продати, а й почати готувати до приватизації більшість з майже 400 підприємств, які мають бути приватизовані згідно постанови КМУ за №271.
Це насамперед заборона на приватизацію, затримки з передачею об'єктів від органів управлінь Фонду для підготовки до приватизації та власне продажу, жалюгідний стан підприємств. Зокрема звертається увага і на затримку з прийняттям законів, які б прискорили приватизацію згідно міжнародних стандартів. Саме через відсутність таких законів, за словами Андрія Гайдуцького, у 2016 році ФДМУ не виставив на продаж обленерго, оскільки жоден міжнародний інвестор не зміг би подати заявку.
За його словами, ФДМУ і Мінекономрозвитку підготували проект закону про приватизацію, який значно спростить продаж держмайна. Лише після прийняття нової версії закону про приватизацію і принципової підтримки приватизації усіма учасниками цього процесу можна буде сподіватися на угоди « з 9-10 нулями».
«Тому на 2018 рік ми запропонували Мінфіну більш-менш адекватну цифру доходів від приватизації з урахуванням усіх озвучених вище проблем: 500 млн грн», – резюмував заступник голови ФДМУ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].