Сбербанк в Україні коштує близько $130 млн - ЗМІ

Сбербанк в Україні коштує близько $130 млн - ЗМІ

«Дочку» російського держбанку оцінили недорого

Покупці заплатять за український Сбербанк близько $130 млн, тобто навіть менше його капіталу. Банк змінить не тільки власників, але й назву – на Norvik Banka.

Подробиці операції з продажу Сбербанку в Україні структурам Григорія Гусельникова і Саїда Гуцерієва повідомив kommersant.ru.

Григорій Гусельников через Norvik Banka отримає 45%, Саїд Гуцерієв – 55%. Сума угоди поки що офіційно не розкривалася, мова йде приблизно про $130 млн, зауважують джерела російського видання.

Всі кошти, за словами анонімних джерел, надійдуть покупцеві відразу після набрання чинності договору купівлі-продажу. Згідно з повідомленням Ощадбанку, угода має бути закрита до кінця першого півріччя. Коментувати її деталі сторони відмовилися.

Сбербанк поки що перший російський держбанк, якому вдалося домовитися щодо продажу своєї української «дочки». За словами співрозмовників видання, переговори з цими інвесторами банк вів з кінця 2016 року.

Григорій Гусельников повідомив, що після завершення угоди банк буде працювати під брендом латвійського Norvik Banka. Таким чином, після продажу банку «не буде ніяких підстав вважати його російським», зазначив він в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви», висловивши надію, що після зміни власника санкції України з банку будуть зняті.

Однак розраховувати на автоматичне зняття санкцій покупцям не варто. У НБУ відмовилися надати коментарі з даного питання, зазначивши, що воно «потребує додаткового опрацювання».

Втім, і самих лише домовленостей для здійснення угоди недостатньо, її також потрібно узгодити з Нацбанком України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло