Сбербанк в Україні купують латишська компанія та білоруський мільярдер з російським корінням

Сбербанк в Україні купують латишська компанія та білоруський мільярдер з російським корінням

Сбербанк Росії продає «дочку» в Україні латвійському Норвік банку і білоруській приватній компанії

Сбербанк в Україні купують латишська компанія та білоруський мільярдер з російським корінням
Фото УНIАН

Сбербанк Росії оголосив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку консорціуму інвесторів, куди увійдуть латвійський Норвік банк і білоруська приватна компанія. Відповідний юридично зобов'язуючий договір був підписаний у понеділок, йдеться в повідомленні Сбербанку Росії.

«ПАТ «Сбербанк» (Україна) має необхідні кошти для виконання зобов'язань перед приватними і корпоративними клієнтами. Сподіваємося, що рішення про продаж нашого дочірнього банку сприятиме розблокуванню його офісів і відновленню нормальної роботи, що дозволить клієнтам банку продовжити безперешкодно користуватися послугами... і створить основу для його подальшого розвитку», – йдеться в повідомлені.

Водночас Національний банк України ще не отримував офіційного повідомлення від потенційних інвесторів щодо купівлі ПАТ «Сбербанк» (Київ) або відповідних документів для набуття істотної участі.

«Рішення про погодження набуття істотної участі в капіталі банку, отримане від будь-яких інвесторів, приймається в рамках єдиних для всіх існуючих нормативних вимог і законодавства», – зазначили в прес-службі.

А тим часом Сбербанк говорить, що закриття угоди очікується в першому півріччі 2017 року після отримання схвалень угоди фінансовими і антимонопольними регуляторами відповідних юрисдикцій, включаючи Латвію та Україну.

Покупці української «дочки» Сбербанку раніше оцінювали актив в $450-680 млн, повідомляє «Комерсант».
«Ціна оголошеної вчора угоди невідома. Раніше потенційні покупці оцінювали українську «дочку» Сбербанку в $450-680 млн», – пише видання.

Нагадаємо, 16 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування строком на рік санкцій до п'яти банків з російським капіталом: ПАТ «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ банк», ПАТ «БМ банк» у частині заборони виводити капітал за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло