Україна відновлює експорт електроенергії в СНД

Україна відновлює експорт електроенергії в СНД

Першою країною стане Молдова

Україна в квітні 2017 року планує відновити експорт електроенергії в країни СНД, поставивши в Молдову 90 млн кВт*год. Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

Згідно з прогнозним балансом об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України на квітень 2017 року, експорт електроенергії в країни Східної Європи запланований на рівні 400 млн кВт*год, у тому числі з «Бурштинського енергоострова» – 300 млн кВт*год, у Польщу – 100 млн кВт*год.

Відновлення поставок у країни СНД при поточних цінах на внутрішньому ринку стало можливим після ухвалення 20 березня Радою ОРЕ рішення про продаж на експорт виробленої на українських АЕС електроенергії, незатребуваної в ОЕС України.

В експортну ціну закладена вартість атомної електроенергії згідно з чинним тарифом, витрати НЕК «Укренерго» на диспетчерське управління і використання мереж, дотаційні сертифікати.

Аукціон з продажу пропускної спроможності в Молдову в квітні виграв «ДТЕК Павлоградвугілля», який потім передав 650 МВт цієї потужності «ДТЕК Трейдинг».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло