Напівдержавний «Укртелеком»: ФДМУ зупинив приватизацію компанії
Компанія, чиєю власністю є «Укртелеком», не виконала низки домовленостей

Керівництво Фонду держмайна передало необхідні документи до свого юрдепартаменту з метою розірвання договору та повернення проданого за ним пакета акцій «Укртелекому» в державну власність.
Причиною рішення стало невиконання певних зобов’язань ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій в «Укртелекомі»). У фонді повідомили, що дійшли такого висновку в лютому 2017-го, після підсумкової перевірки виконання покупцем договору щодо приватизації від 2011 року. Зокрема, йдеться про необхідність внесення інвестицій в грошовій формі та передачу в держвласність різних систем урядового зв’язку.
«Укртелеком» мав передати мережу спеціального зв’язку в Держспецзв'язок ще в 2013 році. Але передача постійно відкладалася. Менеджмент оператора наголошував, що мережа давно готова, але незрозуміло, з яких причин профільний орган не хоче ставити її на баланс.
Держава зі свого боку звинувачувала компанію в тому, що на будівництво частини мережі (мережа доступу до абонентів, або так звана остання миля) виділялися кошти (у розмірі 220 млн грн) з держбюджету ще за розпорядженням екс-президента Віктора Януковича.
Наприкінці лютого покупець намагався оскаржити результати перевірки в досудовому порядку. 22 березня комісія ФДМУ знову розглянула ці результати і вирішила не змінювати рішення.
Однією з головних претензій держави до СКМ є те, що компанія досі не розрахувалася за «Укртелеком», незважаючи на те що приватизація завершилася шість років тому. Йдеться про облігації ЕСУ, які викупили Ощадбанк і Укрексімбанк, аби покупець міг остаточно розрахуватися за іншим траншем. Його загальна сума становила 4,2 млрд грн.
Голова Фонду держмайна Ігор Білоус не підтримує рішення ФДМУ. За його словами, потрібно йти на компроміси, оскільки компанія може отримати судовий процес і втратити великі гроші.
«Наша пропозиція – щоб банки забрали частину акцій, але не контрольний пакет» – розповів він в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».
У квітні будуть проведені збори, на яких, найімовірніше, приймуть нових працівників від держави до Наглядової ради для контролю активів СКМ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].