Лондонський суд у справі по $3 млрд боргу став на бік Росії

Лондонський суд у справі по $3 млрд боргу став на бік Росії

Україна подасть на апеляцію щодо судового рішення

Лондонський суд у справі по $3 млрд боргу став на бік Росії
Фото pixabay.com

Високий суд Лондона в середу схвалив прискорений розгляд позову РФ до України щодо євробондів на 3 млрд доларів.

Про це йдеться в рішенні суду, передає «Інтерфакс-Україна».

Суддя відкинув всі аргументи української сторони, в тому числі зняв з РФ звинувачення в політичному тиску на Україну.

У результаті Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд дав дозвіл на подачу апеляції.

Як передає агентство «Українські новини», міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що рішення Високого суду Лондона щодо «так званого російського боргу» не визнає позиції та аргументів України у цій справі.

«Ми з повагою ставимося до цього рішення, але обґрунтовано вважаємо, що таке рішення не враховує об'єктивних фактів економічної та військової агресії проти України та її народу, які Росія безперервно здійснює з 2014 року», ─ сказав міністр.

Як повідомлялося, у лютому 2016 року міністерство фінансів РФ подало до Високого суду Лондона позов про стягнення з України боргу $3 млрд у формі євробондів, який Росія надала Україні у грудні 2013 року.

У грудні 2015 року рада директорів МВФ визнала позику офіційним боргом. Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу, проте РФ від цього варіанту відмовилась.

Зрештою 18 грудня 2015 року український уряд оголосив мораторій на виплати за цими єврооблігаціями. Як заявив тодішній прем'єр Арсеній Яценюк, виплати за цими боргами зупиняються «до моменту або прийняття наших пропозицій щодо реструктуризації, або відповідного судового рішення». 27 травня Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову РФ.

Україна в своїх запереченнях вказує, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню. Серед причин ─ порушення внутрішнього законодавства при випуску паперів, а також тиск з боку РФ протягом 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС, анексія Криму та військова агресія в Донбасі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло